2024 Evlilik Kredisi Başvuruları Ne Zaman? Faizsiz Kredi Şartları Neler?

Yeni evlenecek çiftlere faizsiz kredi desteği verilecek. Aile ve Gençlik Bankası, iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira kredi verecek. Peki, evlilik kredisi başvuruları ne zaman başlayacak? Faizsiz kredi şartları neler?

Aile ve Gençlik Bankası’ndan Faizsiz Kredi Desteği

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yeni evlenecek çiftlere faizsiz kredi desteği verileceğini duyurdu. Göktaş, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi verileceğini açıkladı.

Göktaş, faizsiz kredi desteğinin Aile ve Gençlik Fonu kapsamında verileceğini belirtti. Göktaş, fonun Türkiye’nin yeraltı zenginliklerinden elde edilecek gelirlerle gençlerin geleceğine yatırım yapacağını söyledi.

Evlilik Kredisi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlilik kredisi başvurularının ne zaman başlayacağına dair bir tarih vermedi. Ancak Göktaş, başvuru sürecine dair arka plan çalışmalarını ve hazırlıkları tamamladıklarını ifade etti.

Göktaş, fonun ilk uygulamasını deprem bölgesinden başlatacaklarını, ilerleyen süreçte ise tüm gençleri kapsayacak şekilde bütün Türkiye’de yaygınlaştıracaklarını kaydetti.

Yeşilay'ın atölye eserleri Yenikapı'da görücüye açıldı Yeşilay'ın atölye eserleri Yenikapı'da görücüye açıldı

Göktaş, evlilik kredisi başvurularının Aile ve Gençlik Bankası’nın internet sitesi üzerinden yapılacağını da bildirdi.

Faizsiz Kredi Şartları Neler?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, faizsiz kredi şartlarıyla ilgili de bazı bilgiler verdi. Göktaş, faizsiz kredi almak isteyen çiftlerin şu kriterlere uygun olması gerektiğini söyledi:

  • 18-27 yaş arası olmak
  • Gelir kriterine uymak
  • Belli suçlara bulaşmamış olmak
  • Deprem bölgesinde yaşamış olmak

Göktaş, bu kriterlerin Meclis’te görüşüleceğini ve kesinleşeceğini de belirtt

Kaynak: HABER MERKEZİ