21’de geriye düşen Es Es 39’da Sergen ile skoru dengeledi. 60’da bir kez daha geriye düşen Şimşekler, 20 dakika sonra Fatih Çakır ile golü buldu. 2-2 biten maçın ardından Eskişehirspor puanını 29 yaparak devre arasına zirvede girdi. Öte yandan maça kaçan goller ve savunma hataları damga vurdu.

Savunma uyudu

Es Es 8. dakikada Ferit’le gol ararken 11’de ise Serdar Sudun fileleri görmeyi başaramadı.

21’de ise Ankara ilk atağında golü buldu. Savunmanın uyuduğu dakikalarda Mükail sağ kanattaki boşluğu görerek topu Hamit’e aktardı. Hamit’in ortasında arka direkte bomboş bekleyen Oğuzhan kafa vuruşu ile skoru 1-0’a getirdi. 26’da kazanılan köşe vuruşunda İsmail Palta içeri ortaladı. Serdar’ın kafasında top savunmadan sekti. Serdar dönen topu bu kez yerdeyken tamamladı ama kaleci Süleyman gole izin vermedi. 27’de Sergen’in kafası az farkla dışarı gitti.

Sergen skoru eşitledi

33’de Serdar Sudun topu kaparak hızla ceza sahasına girdi. Kaleciyi geçmeyi başaran Serdar savunmadan dolayı bir türlü kaleyi görmeyi başaramadı ve şut çekmek yerine topu Ercan’a aktardı. Ercan’ın şutu savunmadan sekti. 35’te Serdar’ın şutunda kaleci topu çeldi. Sergen tamamladı ama kaleci yine geçit vermedi. Es Es 39’da eşitliği yakaladı. İsmail Palta’nın sağdan ortasında Sergen Şakirler kafa vuruşu ile fileleri havalandırdı. 45+4’te Hayrettin’in şutunda Şevket kale çizgisi önünde topu kafayla uzaklaştırdı ve ilk devre 1-1 sona erdi.

Eskişehirli yüzücüler Türkiye 3’üncüsü oldu Eskişehirli yüzücüler Türkiye 3’üncüsü oldu

Saç baş yoldurdular

47’de Sergen’in kafa vuruşunda top kaleci Süleyman’da kaldı. 2 dakika sonra Eskişehirspor savunması yine hata yaptı. Cemal’in şutunda ise İhsan Turgut kritik bir kurtarışa imza attı. 58’de Es Es serbest vuruş kazandı. Hayrettin’in ortasında Kaan’ın kafa vuruşunda kaleci Süleyman bir kez daha kalesini gole kapattı. 60’da savunma yine hata yaptı. Şut açısı bulamayan Hüseyin, boşta bekleyen Emre’ye aktardı. Emre ceza sahası dışından sert bir şut çekerek skoru 2-1’e getirdi. 71’de Fatih’in ortasında Sergen şık bir kafa vuruşu ile fileleri gördü ama hakem ofsayt gerekçesi ile golü vermedi.

Oyuna girip golünü attı

Şimşekler 80’de skoru dengeledi. Ceza sahası içinde şık çalımlarla rakiplerini geçen Hasan Alp, Fatih’e aktardı. Es Es’in 10 numarası Fatih düzgün bir vuruşla skoru 2-2 yaptı. Siyah Kırmızılı takım 89’da yüzde yüzlük gol pozisyonundan yararlanamadı. Sergen Şakirler kaleciyi çalımlayarak şutunu çekti ama top savunmaya çarparak direğin dibinden kornere gitti. 90’da Erdin’in kafa vuruşunda Hasan Alp tamamladı ama top yine dışarı gitti. Es Es aradığı golü bir türlü bulamayınca maç 2-2 sona erdi ve 1 puan alan Eskişehirspor 29 puanla devre arasına liderlik koltuğunda girdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ