Özdilek Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, Genel İstişare Kurulu Üyesi Ümit Çebi ve çok sayıda partili katıldı.  Tepebaşı İlçe Başkanı Muhammed Ali Köse, ES TV’ye yaptığı açıklamada, “Önümüzde bir yerel seçim var. En önemli çalışmamız yerel seçim üzerine olacak. Yerel seçimlerin hemen arkasında da, olağanüstü bir durum olmazsa, 4 sene seçimsiz bir dönem olacak. Bu dönemde de ilçede, ilçe belediyelerinde partimiz adına bir görev almak nasip olursa oralarda en iyi hizmetleri yapmaya gayret göstereceğiz. Bize bir görev düşmezse de o zaman ilçemizde muhalefeti en iyi şekilde yaparak, ilçemizdeki sorunları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en iyi şekilde gündeme getirmeye devam edeceğiz. Sorunların ortadan kaldırılması için mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.  

TAKDİR EDERLERSE ADAY OLURUM

Yerel seçimlerde aday olup olmayacağı sorusunu yanıtlayan Köse, “Elbette herkes gibi bizim de niyetimiz olabilir. Bu süreçte önce ilçe ve il teşkilatımız, sonra da genel merkezimizin takdirinde biz de aday olabiliriz. Teşkilatımızı da en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösteririz” dedi. İttifaklar için konuşmanın henüz erken olduğunu belirten Köse, “Zaten şu an Gelecek Partisi’yle Meclis’te ittifak halindeyiz. Bu noktada, onlarla alınacak müşterek bir karardan sonra belki bu konuyu tartışabiliriz. Saadet Partisi’nin en iyi şekilde temsil edilebileceği bir ortam olursa herhangi bir partiyle, ilkelerimiz çerçevesinde, her partiyle ittifaka hazırız. Ancak görünen o ki, şu an Cumhur İttifakı’nın böyle bir şeye çok sıcak bakmadığını görüyoruz. Bizim de hali hazırda Gelecek Partisi’yle bir ittifakımız söz konusu. Bugünden konuşmak çok doğru olmayacaktır. Ama şahsım adına hem camiamızın hem halkımızın en iyi netice alacağı bir ittifak neden olmasın” şeklinde konuştu.

MİLLİ GÖRÜŞ’E ŞANS VERİLMELİ

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı! Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

SP Genel İstişare Kurulu Üyesi Ümit Çebi, ise Eskişehir’e 2’nci kez geldiğini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in başarılı bir belediye başkanlığı yaptığını gördüğünü belirten Çebi, “Eskişehir 1 dönem Milli Görüşçü bir belediye başkanını seçsin, farkı fark edecekler. Sadece temizlik alanında değil, sosyal alanlarda da bunu fark edeceklerdir. 2024 yerel seçimlerine Saadet Partisi olarak çok hızlı hazırlanıyoruz. Belediyeciliğin ne olduğunu halkımıza tekrar göstereceğiz ve hizmet destanımızı ortaya koyacağız. Niyetimiz budur” açıklamasını yaptı.  

TEPEBAŞI YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Öte yandan yeniden Tepebaşı İlçe Başkanı Seçilen Muhammed Ali Köse’nin yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

Abdullah Kurtuldu, Ahmet Dobruca, Ahmet Gülen, Ali Osman Taktak, Bedri Yeni, Çetin Yorgun, Gökhan Taktak, Hakan Taktak, Halil İbrahim Arslan, Halis Bağcı, Hasan Arduç, İbrahim Taktak, Mehmet Tutuş, Sercan Gözegir.

Kaynak: HABER MERKEZİ