Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca, Eskişehirhaber.com’a konuştu. Öncelikle BAL’daki grubu değerlendiren Koca, “Ankara grubundayız. Birkaç Ankara takımı yatırım yaptı. Bakıyoruz, izliyoruz. Zonguldak takımı Karadeniz Ereğli bu liglerin her sene hedefe oynayan takımlarından bir tanesi. Düzce takımları var. Bolu takımı var. Farklı bir grup yani. Bizim için sıkıntı yok. Hangi grupta olursak olalım hedef belli. Rakipleri hocalarımızla beraber inceliyoruz. Hocalarımız analizleri yapıyor” dedi.

Önemli olan lig maçları

Hazırlık maçlarında alınan kötü skorlar ile ilgili Koca, “Adı üstünde bunlar hazırlık maçı. Camiamız, ben de dahi sabırsızız. Nedeni yıllardır sahada kötü gidişatın olması. Çok oyuncu sirkülasyonu oldu hazırlık maçlarında. Girenler çıkanlar, gençler yaşlılar hepsini denedik. Hazırlık maçlarına konsantrasyon ona göre oluyor. Sakatlanmayım psikolojisi oluyor bir de. Lige konsantre olduklarını söylüyor futbolcular. Mağlubiyetlerden bıkmış durumda olan camiamızı hazırlık maçlarında sevindirelim diye kazanmak istiyorduk ama önemli olan lig maçları. Her şerde bir hayır vardır. Hazırlık maçlarında aldığımız mağlubiyetlerle eksiklerimizi daha iyi gördük. Takımın ve bizim ayaklarımız yere daha iyi bastı. Takıma, teknik heyete ve yönetim kurulundaki arkadaşlarıma güveniyorum” ifadelerini kullandı.

Kafalarını rahatlatmamız lazım

Peyman Spor’da hedefler büyük! Peyman Spor’da hedefler büyük!

Başkan Erkan Koca, kadronun baştan aşağı yenilendiğinin altını çizerek, “23 tane transfer yaptık. Takımı baştan kurduk diyebiliriz. Geçen seneden 4 isimle yola devam ediyoruz. İçerdeki futbolcuların kafasını rahatlatmamız lazım. Birçok futbolcu tüm sezonki alacaklarının yüzde 60’ını 70’i aldı” şeklinde konuştu.

Fiyatlar gayet makul

Bilet fiyatları ile ilgili eleştirilere de değinen Koca, “Bilet fiyatlarına sosyal medyada eleştiriler vardı. Kombinelerin daha fazla satılması, bu kültürü Eskişehirspor’a kazandırmak için böyle bir yol izledik. 4 kişi yemeğe gitsek bin TL ödüyoruz. Bu sezon 22 milyon TL bütçe oluşması gerekiyor. Belki de 25-26 milyonlara kadar çıkacak. Kulübün bilet, forma, led ve loca gelirleri var. İkili ilişkilerimizde transferleri finanse etmeye çalıştık. Kombine fiyatlarımız gayet makul. 250, 500 ve 2000 TL. Eskişehirspor amatör ligde olabilir ama hep diyoruz ya ‘Sokakta oynasa kaldırımda destekleriz’ diye. O, bu gün işte. Kombine ve bilet gelirleri Eskişehirspor kasasına girecek. Taraftarın ilgi göstermesini istiyoruz. Passolig ile çalışma yaptık ve kart sistemine geçtik. Kombineler eskiden olduğu gibi kart şeklinde. Böyle olmasını isteyen taraftarlarımız vardı” dedi.

Kabul edilecek bir durum değil

Erkan Koca, İYİ Partili Melih Aydın ile sosyal medyadaki polemiği ile ilgili de konuşarak, “Porsuk’taki kutlamalara taraftarımızın daveti ile gittik. Çok değerli bir organizasyondu ETB ve taraftarımıza, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Melih Aydın da oraya geldi. Taraftarın bir tepkisi oldu. Bu kesinlikle siyasi bir tepki değil. Bir İstanbul takımının taraftarı olması ve onunla ilgili paylaşımlar yapması. Biliyorsunuz bu Eskişehir’de kabul edilecek bir durum değil. Fakat Melih Bey daha sonra Eskişehirspor’a yaptığı yardımları yazdı. Yönetim olarak, başkan olarak bu paylaşıma bir cevap vermem gerekiyordu. Onun cevabını verdim. ‘Keşke yönetim bunları açıklasa’ diyor ama zaten biz resmi sayfalarımızdan kim destek verdiyse paylaşıyoruz. Melih bey burada kendisi ile çelişmiş. Eskişehirspor olarak HDP hariç her siyasi partiye yakınlığımız aynı şekildedir” diye konuştu.

Mücadelemizi sürdüreceğiz

Siyah Kırmızılı Kulüp Başkanı Erkan Koca, “Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ‘Eskişehirspor’la çok uğraşılmaması lazım, Yeni Eskişehirspor kurulsun’ demiş. Ona da tepki gösterdik. Biz mücadelemizi kanının son damlasına kadar vereceğiz. Eskişehirspor’un kapanmaması için çalışacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

BAL 6. GRUP

Eskişehirspor

Yunusemrespor

Eskişehir Demirspor

Kırşehir Gençlik Hizmetleri

Bolu Geredespor

Düzce Çilimli

Kaynaşlıspor

Zonguldak Alaplıspor

Kozluspor

Karadeniz Ereğli

Polatlıspor

Ankara TKİ

Gölbaşıspor

Sincan