Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Asri, Odunpazarı, Esentepe ve Zincirlikuyu Mezarlıklarında ve 12 kırsal ilçenin mezarlık girişlerinde de Kurban Bayramı nedeniyle çiçek dağıttı.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından mezarlık girişlerinde kurulan stantlarda dağıtılan çiçekleri alan vatandaşlar, yakınlarının kabirlerine diktiler.

Eskişehir’de yıllardır Anneler Günü, Babalar Günü, Ramazan ve Kurban Bayramlarında geleneksel olarak, yakınlarının kabir ziyaretine gelenlere dağıtılan çiçekler vatandaşın yüzünü güldürdü.

On binlerce çiçek Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Eskişehir’deki 4 mezarlık girişlerinde ve 12 kırsal ilçe mezarlıkların da vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi’nin armağanı olarak verildi. Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten vatandaşlar, Eskişehir’e hizmetlerinden dolayı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’ye teşekkür ettiler.

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, uyuşturucu operasyonunda yaralanan polis memurunu ziyaret etti Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, uyuşturucu operasyonunda yaralanan polis memurunu ziyaret etti

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Arife günü ve Kurban Bayramı süresince Asri Mezarlığa ücretsiz otobüs seferlerinin devam edeceğini belirttiler.

Ayrıca çiçeklerini alan vatandaşların mezarlık alanı içerisinde de ulaşımları ücretsiz bir şekilde servislerle sağlandı.

Kaynak: BÜLTEN