Kuruluş Osman 145. Bölümde Neler Yaşandı? İşte Dizinin Son Bölümüne Dair Tüm Detaylar

Kuruluş Osman dizisinin 145. bölümü 24 Ocak akşamı ATV ekranlarında yayınlandı. Dizinin son bölümünde Osman Bey, devlet kurma hayaline bir adım daha yaklaşırken, düşmanları onu durdurmak için her yolu deniyor. Karacelasun, Osman Bey’in yanında olanlara saldırırken, Görklü Han ise Yenişehir’e doğru ilerliyor. Peki, Kuruluş Osman 145. bölümde neler oldu? Kuruluş Osman 145. bölümü izlemek isteyenler için haberimizde link bulabilirsiniz.

Kuruluş Osman 145. Bölümü Nasıl İzleyebilirim?

Kuruluş Osman dizisinin 145. bölümünü izlemek için ATV’nin resmi internet sitesini veya YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Osman Bey Devlet Kurma Yolunda İlerliyor

Kuruluş Osman dizisinin 145. bölümünde Osman Bey, devlet kurma yolunda önemli adımlar atıyor. Osman Bey, Yenişehir’i fethetmek için hazırlıklarını tamamlıyor. Osman Bey, Yenişehir’in kapılarını açacak olan anahtarı da eline geçiriyor. Osman Bey, Yenişehir’i alarak, Türk devletinin temellerini atmayı planlıyor.

Manisa'da çifte temel Manisa'da çifte temel

Karacelasun Osman Bey’in Dostlarına Saldırıyor

Osman Bey’in düşmanları ise onun devlet kurma hayalini engellemek için harekete geçiyor. Karacelasun, Osman Bey’in safında yer alan Uraz Bey’in obasına baskın düzenliyor. Karacelasun, Uraz Bey’in obasını ateşe veriyor ve Uraz Bey’in kardeşi Aybars’ı da öldürüyor. Karacelasun, Osman Bey’in dostlarına gözdağı vermek istiyor.

Görklü Han Yenişehir’e Doğru İlerliyor

Osman Bey’in önünü kesmek isteyen bir diğer düşmanı ise Görklü Han’dır. Görklü Han, Moğol ordusunun başında Yenişehir’e doğru ilerliyor. Görklü Han, Osman Bey’i Yenişehir’de karşılamak ve onu yok etmek istiyor. Görklü Han, Osman Bey ile kanlı bir savaşa girmeye hazırlanıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ