Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim Fakültesi, Dünya Su Günü’nde “Su kaynaklarının verimli kullanılması” konulu konferansa ev sahipliği yaptı.

Eğitim Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu’nda Genç Tema Topluluğu tarafından düzenlenen etkinliğe, konuşmacılar Doç. Dr. Sibel Işık ve Cumhuriyet Ortaokulu öğretmenlerinden Muhammed Çelik’in yanı sıra Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, akademik ve idari personel, üniversitenin ve Cumhuriyet Ortaokulu’nun öğrencileri katıldı.

Cumhuriyet Ortaokulu’nun Polonya ve Malta’daki okullarla beraber yürüttüğü “Ekolojik ayak izi” isimli projesinin tanıtıldığı etkinlikte Malta’ya giden öğretmen ve öğrenciler su konusunda edindikleri bilgi ve tecrübelerini, içme suyu çok kısıtlı olan Malta’nın suyu korumaya ve etkili şekilde değerlendirmeye yönelik uygulamalarını öğrencilerle paylaştı.

Altınkent Ortaokulu erasmus projelerine devam ediyor Altınkent Ortaokulu erasmus projelerine devam ediyor

Türkiye’deki su varlığı, su yönetiminde dikkat edilmesi gereken hususların da ele alındığı etkinlik, Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal’ın konuşmacılara Fakülte adına teşekkür belgesi sunmasıyla sona erdi.

Kaynak: iha