Cumhur İttifakı'nın Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte gazetecilerle bir araya geldi. Hatipoğlu, yerel seçimleri kazandığı takdirde yerel basına destek vereceklerini söyledi. Etkinliğe AK Parti Milletvekili Fatih Dönmez, AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan ve partililer ve basın mensupları katıldı. Milletvekili Fatih Dönmez, yerel basının Eskişehir için çok önemli bir etmen olduğunu söyledi. Bir dönem köşe yazarlığı yaptığını ve sektöre uzak bir isim olmadığını belirten Dönmez, konuşmasına seçim sürecini değerlendirerek devam etti. Yerel yönetimle merkezi iktidarın aynı frekansta rezonansa geçeceğini vurgulayan Dönmez, “Merkezi hükümetle yerel yönetimleri uyumlu hale getirebilirsek, aynı hedefle aynı amaçla ve birlikte yürüyebilirsek bu Eskişehir’in ve Eskişehirlinin lehine ve faydasına olacaktır” dedi.

Kazım Kurt canlı yayında skor verdi! Kazım Kurt canlı yayında skor verdi!

BASINA DESTEK

Eskişehir basının yalan haber yapmadığına ve her zaman doğru bildiklerini yazdığını söyleyen Nebi Hatipoğlu, yerel seçimi kazandığında yerel basına bazı konularda desteklerinin olacağını vurguladı. Basın mensuplarının gelirlerinin düşük olduğunu söyleyen Hatipoğlu, "Medyada çalışan emekçi kardeşlerimizin gelirleri o kadar düşük ki bunu kendim görmesem inanmam. Gelirlerinin çok düşük olduğunu gördüm. Bu yerel basının en büyük sorunudur. Basının özgür olabilmesi, irade ortaya koyabilmesi için ekonomik özgürlüğünün olması çok önemli. Eğer Büyükşehir Belediye Başkanı olursam yerel basın büyük bir destek vereceğim. Belediyemizde oluşturduğumuz bazı komisyonlarda belediyemizin ve Eskişehir’imizin lehine yapılacak çalışmalarda basın mensuplarını da değerlendirmeyi düşünüyoruz. O dönem için asgari ücret neyse tüm basın mensuplarımıza belediye imkanlarından, belediye şirketlerinden bir asgari ücret de belediye olarak biz vereceğiz. Basını desteklemek Eskişehir'i desteklemektir” şeklinde konuştu.

Hatipoğlu ve beraberindekiler etkinlikten sonra, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Sevinç Uluçeşme'yi ziyaret etti.

Kaynak: M. ANIL AKSOY