İstanbul'un 1995 yılında doğan oyuncu ve modeli Özge Özacar, Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun olduktan sonra oyunculuk kariyerine yöneldi. İstanbul Kültür Sanat Akademisi'nde eğitim alarak kendini geliştiren Özacar, Merve Taşkan, Bahar Kerimoğlu, Harika Uygur ve Megan Kampisi gibi deneyimli oyuncu koçlarından dersler aldı. Ünlü yönetmenler Zeynep Günay Tan ve Hilal Saral ile atölye çalışmalarına katılarak oyunculuk yeteneklerini daha da pekiştirdi.

Reklam filmleri ile başladığı kariyerinde, Avea, Fibabank ve Coca Cola et's tur gibi büyük markaların kampanyalarında yer alarak dikkat çekti.

1600 yıllık dünya mirasının önemli restorasyonuna açılış 1600 yıllık dünya mirasının önemli restorasyonuna açılış

2015 yılında Star TV'de yayınlanan "Tatlı Küçük Yalancılar" dizisiyle televizyon kariyerine adım atan Özacar, ardından "Seyyar" ve "Hayaller ve Hayatlar" dizilerinde farklı karakterlere hayat verdi. Disney+ platformundaki "Bursa Bülbülü" filminde Arzu karakterini canlandırdı.

2019 yılında "O Ses Türkiye" yılbaşı özel bölümünde konuk olarak yer alarak yeteneklerini geniş bir kitleye tanıttı.

İngilizce ve Fransızca dillerinde iletişim kurabilen Özge Özacar, genç yaşına rağmen birçok projede yer alması ve başarılı performansıyla dikkat çekiyor.

Özge Özacar, "Kızılcık Şerbeti" Dizisine Damga Vuruyor!

Show TV'nin reyting rekortmeni dizisi "Kızılcık Şerbeti," kadrosuna deneyimli oyuncu Özge Özacar'ı dahil ederek izleyicileri heyecanlandırdı. Gold Film'in yapımcılığını üstlendiği dizide, Özacar Görkem karakterini canlandırarak Ömer'in yeni sevgilisi olacak. İşte, genç oyuncu Özge Özacar'ın hayatı ve kariyerine dair detaylar...

Özge Özacar: Genç Yetenek Ekranlarda Parlıyor

İstanbul doğumlu olan Özge Özacar, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce Merve Taşkan, Bahar Kerimoğlu, Harika Uygur, ve Megan Kampisi gibi deneyimli oyuncu koçlarından eğitim aldı. Ayrıca, Zeynep Günay Tan ve Hilal Saral gibi ünlü yönetmenlerle atölye çalışmalarına katılarak kendini geliştirdi.

Reklam filmleriyle dikkat çeken Özacar, Avea, Fibabank ve Coca Cola gibi büyük markaların kampanyalarında yer aldı. 2015 yılında "Tatlı Küçük Yalancılar" dizisiyle televizyon kariyerine başladı. Ardından "Seyyar" ve "Hayaller ve Hayatlar" dizilerinde rol aldı. Disney+ platformundaki "Bursa Bülbülü" filminde Arzu karakterini canlandırdı.

Kizilcik Serbeti

Kızılcık Şerbeti'nde Yeni Bir Sayfa: Görkem

"Kızılcık Şerbeti" dizisinde Ömer'in yeni sevgilisi Görkem'i canlandıran Özge Özacar, dizinin yeni bölümlerinde izleyicilerle buluşuyor. Ömer'in hayatında yeni bir dönem başlatan bu karakter, diziye farklı bir dinamizm katıyor. Senaryosu Melis Civelek'e ait olan dizi, Ketche'nin yönetmenliğinde seyirciyle buluşuyor.

Filmografi:

  • 2019 – Sevgili Geçmiş (TV Dizisi)
  • 2019 – Hababam Sınıfı Yeniden (Sinema Filmi)
  • 2017 – Lise Devriyesi (TV Dizisi)
  • 2016 – Oyunbozan (TV Dizisi)
  • 2015 – Küçük Tatlı Yalancılar (TV Dizisi)
  • 2024 - Kızılcık Şerbeti (TV Dizisi)
Kaynak: Haber Merkezi