Sabah gazetesi yazarı Bülent Cankurt, bugünkü köşe yazısında Türk sinemasının efsane isimlerinden Salih Güney'in torunu Can Işık'ın vefat haberini paylaştı.

Cankurt'un aktardığına göre, Los Angeles'tan gelen acı bir haberle sarsılan Türk sineması, Salih Güney'in kızı Ebru Işık ile ünlü iş insanı Uğur Işık'ın oğlu Can Işık'ın kaybına üzüldü. Henüz 27 yaşında olan Can Işık'ın yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Mabel Matiz'den Londra'da unutulmayacak konser Mabel Matiz'den Londra'da unutulmayacak konser

Salih Güney'in Zeynep Tedü ile olan evliliğinden dünyaya gelen kızı Ebru Işık ile Uğur Işık'ın beş yıl süren birlikteliğinden doğan Can Işık, henüz 12 yaşında kanser teşhisi konulmuştu. Uğur Işık, oğlu Can'ın bacağındaki kanserli tümörü fark etmesi üzerine, hemen annesiyle birlikte New York'a giderek tedavi sürecini başlatmıştı.

Uzun ve zorlu bir mücadele sonucunda kanseri yendiği düşünülen Can Işık'ın, maalesef bir süre önce hastalığı nüksetti. Los Angeles'taki bir hastanede tedavi altına alınan genç sanatçı, bu kez hastalığı maalesef atlatamadı.

Uğur ve Ebru Işık, oğulları Can'ı tedavi sürecinde hiç yalnız bırakmazken, şimdi Can Işık'ı İstanbul'a getirip aile kabristanına defnetmeye hazırlanıyorlar. Bülent Cankurt, yazısında genç yaşta kaybedilen Can Işık'a Allah'tan rahmet dileyerek, ailenin başsağlığı dileklerini iletti.

Kaynak: Haber Merkezi