Emniyet Müdürleri Kararnamesi Yayınlandı: Adana, Iğdır ve Siirt’te Değişim

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan kararnamelerle birlikte üç ilin emniyet müdürü değişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararnamelerle Adana, Iğdır ve Siirt’te görev yapan emniyet müdürleri görevden alındı ve yerlerine yeni isimler atandı. İşte emniyet müdürü değişen iller ve yeni atanan emniyet müdürleri:

Kandil coşkusu camileri doldurdu Kandil coşkusu camileri doldurdu

Adana Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan Oldu

Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle görevden alındı. İnci’nin yerine Adana İl Emniyet Müdürü olarak Ahmet Hakan Arıkan atandı. Arıkan, daha önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde Terörle Mücadele Şube Müdürü olarak görev yapmıştı.

Iğdır Emniyet Müdürü Erden Sakarya Oldu

Iğdır İl Emniyet Müdürü Oğuzhan Yonca, Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle görevden alındı. Yonca’nın yerine Iğdır İl Emniyet Müdürü olarak Erden Sakarya atandı. Sakarya, daha önce Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü olarak görev yapmıştı.

Siirt Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk Oldu

Siirt İl Emniyet Müdürü Hakan Yıldırımoğlu, Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle görevden alındı. Yıldırımoğlu’nun yerine Siirt İl Emniyet Müdürü olarak Necmettin Öztürk atandı. Öztürk, daha önce Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde Güvenlik Şube Müdürü olarak görev yapmıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ