Europen 09 2022 Desktop

DEKONT GÖSTERSİNLER..  

20 Şubat 2023 00:43
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Hasan Hüseyin Köksal. Sağlık Sen Eskişehir şube başkanı..
Beğenirsiniz, beğenmezsiniz farklı düşünüyor da olabilirsiniz.. Ama çalışkanlığına kimse bir şey diyemez..Eskişehir de sağlık sen üyelerinin sesi oluyor.
Sağlık sen üyesi olan sağlık personeli ile yakından ilgilenip onları dinliyor, çeşitli etkinliklerle bir araya gelip sorunlarını isteklerini notlar alıp kamuoyuna taşıyor.
Üyelerin her zaman yanında olan bir sivil toplum olan kuruluşunun başında,önemli sorunları kamuoyunla paylaşarak ses getiren eylemlerde de bulunuyor...
 

Özellikle ayırımsız olarak koronovirüs Covid 19 Pandemi döneminde insan sağlığını ilgilendiren konularda inanılmaz özverilerde bulundu sağlık ordusu.
Gecelerini, gündüzlerine kattılar, fedakârlıklarda bulundular. Onlara müteşekkiriz..
****
Cumhur ittifak onların haklarını vermek şöyle dursun, hak ettikleri ücretlerinin çok uzağında ücret alıyorlar. Çok mağdur kesimlerin en başında yer alıyorlar. Bunu AKP’liler biliyorlar…
Hasan Hüseyin Köksal diline geleni söyleyen bir isim. Çatır çatır, bunları ilgililere söylemekten de çekinmeyen bir yapısı var. Ben diyor bu gerçekleri söylemezsem kim söyleyecek?
****
Geçenlerde vermiş veriştirmiş. Söylediklerine hak vermemek mümkün değil… Politikacıları eleştiriyor. En başında Cumhur ittifakı geliyor.
O da durumu yakından takip ediyor, biliyor. Siyasetin mekanizmasını sorguluyor. Çok çarpıcı laflar ediyor.
Demek ki, onunda canına tak etmiş. Aslında yağma düzeni üzerine kurulmuş bir düzen olduğunu da biliyor.
Çıkar felsefesinin yansımalarını çok güzel ifade etmiş.
Ne diyor!
"Rakamlar yanıltmasın yardım kampanyası istenilen yerde değildir. Gariban çocuklar kumbarasını bağışlıyor yani hayallerini bağışlıyor. Çok parası olmayan orta halli olanlar 10 bin, 20 bin, 50 bin bağışlıyor. Büyük şirketler 20 yıldır AK Parti üzerinden zengin olanlar, siyasete kene gibi yapışmış kişiler komik rakamlar bağışladı. Örnek olması gerekenler nerede diye içinden geçiriyor.
Tüpçünün yaptığı bağış gülünç ötesi gerçekten. Devletin bankalarından götürdüğünün yüzde biri bile değil. İnsanlar akşamdan bu yana küfür ediyor tüpçü abiye. Birçok zengin öyle... Bu neyi gösteriyor. AK Parti gidiyor diye düşünüyor yağlı tabaka uzak duruyor biraz anlaşılan. Eskişehir’de mesela, AK Parti üstünden zengin olan 150 kişi sayabiliriz. Sesleri çıkmıyor!. Onlar başka kanaldan yardım yaptılarsa örnek olması için paylaşsınlar ki milletin yardım yapma isteği artsın”..
*****
Bu sese kulak verin..
Yani bu laflar yenilecek yutulacak laflar değil. Fakat  o da acı gerçekleri dile getirmiş..Net..hiç kıvırmadan dobra dobra söylemiş..
Yanlış bir şey var mı? Yok. Tüpçü dediği belli Devletin bankasından çok kaymaklı yüksek kredi çeken sonrasından basın imparatoru ve MP’yu alan olan isimden bahsediyor.. AK partili görünümlülerin AKpartinin yağlı tabakası nasıl olsa AKP gidiyor diye yan çizmelerini içine sindiremiyor.
Bilinen gerçekler yok mu? Herkes bu düzenin nimetlerinden nasıl faydalandıklarını biliyorlar merak etmeyin.
Elbette vicdan sahibi, merhametli, yardım sever AKP ‘ ye gönül vermiş insanlarda var. Fakat onlar umutlarını yitirmiş durumdalar..
Kimlerin? Hangi kamusal yurtların, kafelerini, lokanta- yemek işletmeciliğini akaryakıt istasyonlarını Allah verdide verdi diyenlerini de, kimin kimlerle beraber olduklarını da, kimlerin hazineyi, orman bölgelerini yağmaladıklarını, kimlerin kredi teşviklerinden faydalandırıldıklarını biliniyor.
Kimin kamu kurumların avukatlığını aldıklarını, nasıl? para kazandırıldıklarını, Türk dünyasından promosyonlarla kimlere paraların akıttıklarını da biliyor..
Zaten “anladınız” cümlesinde de bu var. Anlayın artık der gibi geldi bana. Mesaj.. Açıktan..net..
Fakat daha da acısı “itiraf” niteliğinde.
"DEKONT GÖSTERMELİLER"
Devlet ihalesi alıp karnını kaşıyanlarında sesi çıkmıyor. İhale için yaptığınız lobide harcadığınız enerjiyi birazda yardımlar için yapsanız ne kaybedersiniz?
 Şehrin devlet geleneğine zarar veren 5 milyar dolar parası olduğu düşünülen siyasimizin de yardım dekontu piyasada yok. 
-Acaba nereye bağış yaptılar merak ediyor insan. Yoksa bir maaş kültürüne ayak mı uydurdu. Kızılay’ı zengin çocukların eğlence alanına dönüştüren ekip mesela kaç para şahsi bağış yapmış önemli. Dekont göstererek örnek olmalılar."!
****
"Depremzedeler ile fotoğraf çekip şov yapanlar..."
Köksal "Depremzedeler ile en çok fotoğraflar çekinen devlet üzerinden imkânlar ile şov yapan ablamız kaç para bağışladı? mesela görmek isterim. İnanın, AFAD için devletin misafirhanesi üzerinden boy boy fotoğraflar yetmiyor gibi, hemşeri dayanışması diyene küfürler tehditler...
Örnek olmak için ne yaptı sormadan edemiyor insan. İki milletvekili maaşı alan üst düzey sağlık yöneticileri nerelere bağış yaptılar? örnek olması için paylaşılması güzel olur mesela.
 7 bin 500 sağlık ordusuna örnek olması için soruyorum.
Devlet üzerinden oturdukları yerden AFAD'ı bilmeyen, Valilik ne anlama gelir bilmeyen ablamız (tepeden atanmış) nereye yardım bağışladı mesela.
Eskişehir için örnek saymakla bitmez. Bağışlar gizli yapılır. Hayırlar gizli yapılır. Aman kimse duymasın denir. Eskişehir'de merak ettiğim iki kurum amiri var dekontlarını, cidden örnek olması için paylaşmaları gerekir.
Sonuçta iki kurumda 15 bin öğretmen 7 bin 500 sağlık personeli var. Önemli sayılar bunlar. Çünkü devlet üzerinden en çok iki kurum amiri sürekli fotoğraf veriyor.
Bence bağış dekontları yarışmaları lazım, hayırda yarışmak önemlidir. Ciddi bir çalışma ile önemli rakamlar oluşur ama toplumun örnek alması için,20 senedir işin meyvesini yiyenler referans sistemi ile, uzun yıllardır liyakatsiz duranları öne alalım derim.
Yazıyı okuyunca, "zamanı mı?" kardeşim diyenler için samimiyetsiz olmaktansa,samimi doğruları söyleyemeye devam edelim. Yaraları beraber saracağız. Depremden etkilenen meslektaşlarımız için çalışmalar yapıyoruz.
Devlet, sen, ben, o, biz, siz, onlar... Güçlü, Türkiye samimi olanlarla yaraları saracak inşallah"..
Daha ne desin!
Devlet AKP’nin ve diğer partilerin çiftliği değil, babasının da malı değil. Devlet soyut bir kavram. Devlet milletin örgütlenmiş halidir. Yani millete hizmet etmekle yükümlü olan kurumunun toplam  adıdır..
Anlayana saz anlamayana davul zurna az.
Ah! Hasan Hüseyin.. Hak, hukuk , adalet arayan Kerbelâ şehitlerinin büyük ve onurlu isimleri sıfatları ile birlikte üzerinde taşıyorsun..
Merak etmeyin bir fotokopi dekont bulurlar. O kadar çok sahte bağışçı var ki? Birde vatanseverler var. Ahlak sahibi yurtseverler var, mililer var. Çıkarlarını değil, halkı düşünenler var. Ayırımsız YÜCE NECİP TÜRK MİLLETİNİN bir parçası olan ve depreme koşturan, depremzedelere elini ŞOV yapmadan uzatanlara teşekkür ederim.
****
Mesele AK Partinin genel merkezinin anlaması? Orası da anlamıyor ise, zaten hiçbir zaman anlamak istemedi vay o zaman AKP’nin haline. Hadi şimdiden geçmiş olsun.
Zira Milleti unutanları da Yüce Millet sandıkta unutuverir. Fakat iş işten geçmiş olur.
Millet ne o kadar saf ne o kadar aptal.
Bunu bilin.
Bu haklı seslere kulak verin. Kulaklarınız tıkalıysa yapacak bir şey yok. Hadi şimdiden geçmiş olsun! Yine sağlıkçılara işiniz düşerse? Köksal gibi birisini bulamayabilirsiniz? Bizden söylemesi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat