ADD binasında yapılan basın açıklamasında konuşan Taşar, "Kurtuluş ve kuruluş sürecini ayrıntıları ile hep birlikte öğrenmek için " Cumhuriyetimizin 100'üncü Yılında Kurtuluştan Kuruluşa" panelinde buluşuyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'e İstanbul'da bir imam hatip lisesi öğrencisinin çirkin, onursuzca, kişiliksizce, adice bir paylaşım gerçekleştirmesi ve Atatürk'ün manevi şahsiyetine, çirkin bir saldırı gerçekleştirilmesi, ülkemizde büyük bir tepkiyle karşılandı. Çok çirkin bir saldırı. Hele hele bunu bir imam hatip lisesi öğrencinin yapması ise ayrıca bir çirkin" dedi.

"TÜM ESKİŞEHİR'LİLERİ DAVET EDİYORUZ"

Cumhuriyet'imizin 100. yılı olan 2023'de, Cumhuriyet Kenti Eskişehir Cumhuriyetimize sahip çıkıyor ve Cumhuriyetimizin 100 yılını kutlamak için birbirinden önemli etkinlikler gerçekleştiriyor diyen Taşar açıklamasına şu şekilde devam etti: "Cumhuriyet bilincini topluma yaymak ve Cumhuriyet kültürünün, Laik, Çağdaş Cumhuriyet anlayışını geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla, Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi olarak, Cumhuriyetimizin 100. Yılında Kurtuluştan Kuruluşa" konulu panel gerçekleştireceğiz. 23 Eylül 2023 tarihinde Cumartesi günü saat 14.00'de Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda, çok değerli tarihçiler Prof. Dr. Zafer Koylu ve Prof. Dr. Şaduman Halıcı'nın konuşmacı olarak katılacağı, moderatörlüğünü Eğitimci Yazar Tarık Sayer'in yapacağı panelimize tüm Eskişehirlileri davet ediyoruz. Kurtuluş ve kuruluş sürecini ayrıntıları ile hep birlikte öğrenmek için " Cumhuriyetimizin 100. Yılında Kurtuluştan Kuruluşa" panelinde buluşuyoruz" diye konuştu.

“AHLAKSIZ ÖĞRENCİLER DE DEMEK Kİ YETİŞTİREBİLİYOR”

Son günlerde bir imam hatip lisesi öğrencisinin Mustafa Kemal Atatürk’e saygısızlık ve hakaret içerikli paylaşımına karşı konuşan Taşar, "Birkaç gündür maalesef ülke gündemini meşgul eden sosyal medyada büyük tepki gören bir gelişme gerçekleşti. Bu biliyorsunuz ülkemizin kurtarıcısı, kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'e İstanbul'da bir imam hatip lisesi öğrencisinin çirkin, onursuzca, kişiliksizce, adice bir paylaşım gerçekleştirmesi ve Atatürk'ün manevi şahsiyetine, çirkin bir saldırı gerçekleştirilmesi, ülkemizde büyük bir tepkiyle karşılandı. Çok çirkin bir saldırı. Hele hele bunu bir imam hatip lisesi öğrencinin yapması ise ayrıca bir çirkin. Çünkü özellikle dindar öğrencilerin yetiştirildiği kurumlar olan imam hatip liseleri maalesef dindar yetiştiriyor ama maalesef ahlaksız öğrenciler de demek ki yetişebiliyor. Burada. Çünkü ülkemizin kurucusuna yapılan bu hakaret asla kabul edilemez. Çok çirkince bir saldırı ve bakıyoruz bu öğrencinin bu çirkin saldırısını destekleyen yabancı kökenli kişiler de sosyal medyada bu hakaretlere destek vererek ayrı bir gündem oluşturuyorlar" ifadelerini belirtti.

“GEREKİLEN CEZANIN VERİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Eskişehir İYİ Parti'de flaş ayrılık! Eskişehir İYİ Parti'de flaş ayrılık!

Bugün bu yaşanan olay ülkemizin eğitiminde geldiğimiz noktada kabul edilebilecek bir durum olmadığını söyleyen Taşar, "Her şeyden önce bir öğrenci dersleri başarılı olabilir, başarısız olabilir. Yani farklı farklı eğitim süreçlerinden geçebilirler. Ama her öğrencinin biz ne diyoruz? Eğitim öğretim kurulları. Eğitim kurumu demek ahlaklı öğrencilerin topluma yararlı öğrencilerin yetiştirildiği kurumlar demektir. Burada bir eğitim kurumunda böyle bir saldırının yapılmasını Atatürkçü Düşünce Derneği, Eskişehir Şubesi olarak kesinlikle kabul etmiyoruz ve kınıyoruz. Bu alçakça saldırıyı yapan kişi hakkında da gerçekten gereken yanıtın verilmesini yargı karşısına çıkartılıp gereken cezanın verilmesini talep ediyoruz. Yoksa bir iki soruşturmayla işte serbest bırakılarak yani daha sonra bunun kamuoyunda unutturulup geçiştirilmesi gibi bir olayı kabul etmiyoruz ve bu olayın da takipçisi olacağız" mesajını verdi.

EMRAH KÖSE