AK Parti İl Başkanlığı parti il binasında basın toplantısı düzenledi. 7 Ekim Cumartesi günü yapılacak kongre ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Başkanı Süleyman Reyhan, Ak Parti’nin 2002 seçimlerinden bugüne kadar girdiği her seçimden zaferle ayrıldığını söyledi. AK Parti’nin kendilerine gösterilen güveni karşılıksız bırakmayarak Türkiye’ye sayısız eser kazandırdığını ifade eden Reyhan, "22 yıllık siyasi tarihinin istisnasız her gününü millete hizmet yolunda harcayan AK Parti, bugüne kadar birçok sınavdan geçmiş, tarihte benzerine pek rastlanmayan badireler atlatmıştır. Bu badirelere karşı her defasında milli iradeye koşmuş, sandıktan başka iktidar yolu tanımamıştır. Yaklaşık çeyrek asırdır, 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 Cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 kez milletimizin huzuruna çıkıp tümünden zaferle ayrılan partimizin bu başarılarının arkasında yatan en önemli unsurlardan bir diğeri ise dinamik kalmayı başarabilmesidir. AK Parti yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olmuştur” ifadelerini kullandı.

CHP’deki değişim söylemine eleştirilerde de bulunan Reyhan, "Değişimi dilinden düşürmeyenlerin ise koltuklarına nasıl sıkı sıkıya sarıldıklarına, karanlıkta ıslık çalarcasına sorumluluk almadan nasıl birbirlerini suçladıklarına hep birlikte şahitlik ediyoruz” şeklinde konuştu.

ÜRETEN VE GELİŞEN MİSYON

ASGARİ ÜCRET 50 BİN TL OLMALI! ASGARİ ÜCRET 50 BİN TL OLMALI!

Açıklamasında yerel seçimlerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Reyhan şunları söyledi: “Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında durarak yenilikçi bakış açımızla daima üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta ısrarcıyız. Bu kongre sürecimiz de tamamen bu yaklaşıma hizmet edecektir. 'Hep yeni hep ileri' diyerek kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı da bir üst lige çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir kadroyla hazırlanacağız. Kongremizle birlikte milletimizin huzuruna her defasında olduğu gibi ilk günkü aşk ve heyecanla çıkacağız. Böylelikle cumhuriyetin yüz akı Türkiye'nin ortak aklı AK Parti'mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız. 4. Olağanüstü Büyük Kongremizin partimiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyoruz."

M. ANIL AKSOY