Anadolu Üniversitesi’nde 500 TL’ye satışa sunulan “Mezuniyet seti” almayan lisansüstü öğrencileri, mezuniyet törende sahneye çağırılmadı. Enstitü tarafından öğrencilere gönderilen elektronik postada mezuniyet setini almayan öğrencilerin törende sahneye çıkamayacağı bildirildi.

SAHNEYE ÇIKAMAZSIN

Anadolu Üniversitesi’nde daha önce gazetemizin gündeme getirdiği 500 TL’ye satışa sunulan “mezuniyet seti” ayrımcılığında bir gelişme daha yaşandı. Anadolu Gazetesi muhabiri M. Anıl Aksoy'un haberine göre,  Enstitü tarafından lisansüstü öğrencilerine gönderilen elektronik postada 500 TL’lik mezuniyet setini almayanların mezuniyet töreninde sahneye çağırılmayacağı söylendi.

Başkan Kurt belediye çalışanları ile bayramlaştı Başkan Kurt belediye çalışanları ile bayramlaştı

OTURARAK TAKİP ETTİLER

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Mezuniyet Töreni’nde seti almayan öğrenciler programı oturdukları yerden takip ederken bu seti alan öğrenciler sahneye çağırıldı. Öte yandan tören yapıldığı esnada açılan stantta mezuniyet seti satışının devam ettiği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

İçerisinde Anadolu Üniversitesi logolu kep, şal ve rozet bulunan “Mezuniyet Seti” 500 TL karşılığında öğrencilere satışa sunuldu. İçerisinde sadece kep, şal ve rozet bulunan bir pakete niçin 500 TL istendiğine anlam verilemedi. Maddi güçlüklerden dolayı bu seti alamayanlar mezuniyet törenlerine “kepsiz” katılacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ