Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin oy birliğiyle aldığı kararla adı Sümer Mahallesi’nin bir sokağında yaşatılacak Prof. Dr. Görenek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İsmimin Sümer Mahallesi’nde bir sokağa oy birliği ile verildiğini öğrendim. Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen hocama ve tüm Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Elektrikli araç ithalatında yeni düzenleme! Elektrikli araç ithalatında yeni düzenleme!


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı, Mudanya Üniversitesi Misafir Öğretim Üyesi, Avrupa Kardiyoloji Derneği Akut Kardiyovasküler Hastalıklar Birliği (ACVC) yönetim kurulu üyesi ve Akut Ritim Bozuklukları Grubu Başkanı,Türk Kalp Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilim ve Araştırma Politikaları Komisyonu Başkanı olan Prof. Dr. Görenek’in pek çok bilimsel makalesi en fazla atıf yapılan bilim insanları arasında yer alıyor.
Taraftarı olduğu Eskişehirspor kongre üyeliği de yapan Prof. Dr. Bülent Görenek, Turkishtime tarafından hazırlanan “Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk” arasında yer aldı.
Prof. Dr. Görenek, nitelikli yayın sayısı, yayınların yer aldığı derginin etkisi, patent sayısı, yapılan atıf sayısı, h-indeks, hm-indeks, makale sayısı, atıf alan makale sayısı ve yayımlandığı derginin etkisi gibi uluslararası ölçütleri değerlendirmeye alan Standford ve Elsevier üniversiteleri tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen “Dünyanın en etkili bilim insanları listesi”nde yer aldı.