Türkiye Barolar Birliği’nin hazırladığı yeni avukatlık ücretleri, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni tarifeye göre, avukatlık ücreti yaklaşık yüzde 90 oranında zamlandı. Avukatlara, büroda sözlü olarak danışmanın saati 2 bin 300 lira oldu. Avukatlık ücretleri de yüksek enflasyondan nasibini aldı. Yeni yönetmeliğe göre avukatlık ücretleri yaklaşık yüzde 90 zamlandı.

Bu görüntüler pes dedirtti: Kopardığı saçını yemeğine böyle attı! Bu görüntüler pes dedirtti: Kopardığı saçını yemeğine böyle attı!

Buna göre, büroda sözlü danışmanlıkta ilk bir saat için 2 bin 300, takip eden her saat için bin 300 lira, çağrı üzerine gidilen yerde sözlü danışmanlıkta ilk bir saate kadar 4 bin 800, izleyen her saat için 2 bin 500 lira alınacak. Her türlü dilekçe, ihbarname, ihtarname ve protesto düzenlenmesinde 3 bin 600, kira sözleşmesi ve benzeri belgelerin hazırlanmasında 4 bin 400 lira ücret talep edilecek.

Tüzük, yönetmelik, miras sözleşmesi, vasiyetname, vakıf senedi gibi belgelerin hazırlanmasında 19 bin lira avukatlık ücreti alınacak. Ceza soruşturma evresindeki işler için 5 bin 300, sulh hukuk mahkemelerindeki davalar için 10 bin 700, sulh ceza ve infaz hakimliklerinde takip edilen davalar için 8 bin, asliye mahkemelerindeki davalar için 17 bin 900, ağır ceza mahkemelerindeki davalar için de 29 bin 800 lira avukatlık ücreti alınacak.