Tepkiler oluşmuştu

Eskişehir'de yıllardır kent futboluna katkılarda bulunan İsmail Arca Altyapı Tesisi'nin, Odunpazarı Belediyesi tarafından ihaleyle el değiştirmesine tepkiler oluşmuştu. Geçtiğimiz günlerde ETB Başkanı Murat Diri de taraftarlarla birlikte tesislerin önünde basın açıklaması düzenleyerek tepkileri dile getirmişti. Öte yandan Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürü Ahmet Bingöl konu ile ilgili sessizliğini bozdu.

Konu idari bir konu

Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürü Ahmet Bingöl, İsmail Arca Altyapı Tesisleri ile ilgili konuştu. Müdür Bingöl, “Son zamanlarda Kanlıkavak tesisleriyle ilgili yapılan algılar bizleri derinden üzdü. Konu tamamen idari bir konu. Mahkeme kararını vermiş. Mülkiyetin tamamen Odunpazarı Belediyesi’ne ait olduğu kesinleşmiş. Belediye de yapması gerekeni yapmış, ihaleye çıkmış, en yüksek fiyatı kim verdiyse ihaleyi almıştır” ifadelerini kullandı.

Amacının dışında faaliyet olmayacak

Spor tesisinin aynı fonksiyonlarla devam edeceğine parantez açan Bingöl, “Bu olayı bir el değiştirme olarak düşünüyorum. Spor tesisi aynı fonksiyonlarına devam edecek. Yine oradan oyuncular yetiştirilecek. Halı saha olduğu yerde İsmail Arca ismiyle kalacak. Amacının dışında bir faaliyet olmayacak. Efsane kaptanımız İsmail Arca’nın ismi Gündoğdu Mahallesine verilmişken, buradan kaldırılacağını düşünmek doğru bir yaklaşım değil” dedi.

Sağlıklı birey sağlıklı toplum

Spor İşleri Müdürü Ahmet Bingöl, Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı Spor İşleri Müdürlüğü’nün gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerden ve verilen eğitimlerden de bahsetti. Ahmet Bingöl, “Spor İşleri Müdürlüğü olarak amacımız bölgemizdeki mahallelerimizde halk merkezlerinde bulunan spor salonlarımızda haftanın 5 günü spor yaptırarak, sağlıklı bireyler yetiştirmek. Bununla birlikte sağlıklı toplumlar oluşturmaktır” ifadelerine yer verdi.

Kadınların gösterisi muhteşemdi

Bingöl, “Halk merkezlerimizdeki spor salonlarımızın yanı sıra Gökmeydan, Orhangazi, Yıldıztepe, Büyükdere, Emek mahallesi, Üniversite Evleri ve Sultandere’de bulunan spor salonlarımızda haftanın her günü çalışmalar yapılmaktadır. Salonlarda eğitim gören kadınlarımız dönem sonunu büyük bir kalabalık ve muhteşem bir gösteriyle kapattılar. Taraflı tarafsız her kesin beğenisini ve takdirini topladılar. Emeği geçen hocalarımızı kutlarım” dedi.

Eğitimler devam ediyor

Eskişehirspor’a Galatasaray’dan orta saha transferi Eskişehirspor’a Galatasaray’dan orta saha transferi

“Çocuklarımıza bale kurslarımız, yüz felci eğitimleri, diksiyon dersleri verilmekte” diyen Bingöl, “6 ve 14 yaş arasındaki çocuklarımızın tatillerini dolu dolu geçirmeleri için kurslar açılıyor. Basketbol, voleybol, tenis, hentbol, futbol, atletizm, cimnastik ve tekvandoda eğitimler, deneyimli hocalarımız tarafından verilmekte. Kadınlarımıza parklarda eğitimler vererek spora devam ettiriyoruz. Çocuklarımız ve kadınlarımızın daima mutlu olmaları hedefimizdir” dedi

Birçok halı saha yapıldı

Birçok mahalleye sahalar yapıldığını belirten Bingöl, “Belediye Başkanımız Kazım Kurt 'un talimatlarıyla, birçok mahallemizde halı sahalar yapıldı. Bu sahalara da efsane futbolcularımızın isimleri verildi. Ihlamurkent mahallesindeki iki halı sahaya efsane futbolcumuz Ender Konca’nın ismi verildi. Çankaya’da yapılan biri açık biri kapalı iki halı sahaya efsane futbolcumuz Fethi Heper'in ismi verildi. Osmangazi mahallesindeki halı sahaya efsane futbolcumuz Nihat Atacan, 71 Evler’deki halı sahaya efsane futbolcumuz Süreyya Özkefe’nin ismi verildi. Gültepe’deki halı sahaya efsane futbolcumuz Hüdai Doğu, Sultandere’deki halı sahamıza efsane futbolcumuz İlhan Çolak'ın ismi veridi. Yine Vadişehir’de iki adet halı sahamız halka açık olarak hizmet etmektedir” dedi.

Altyapıya destek sürüyor

Eskişehirspor altyapısına verilen desteklere de parantez açan Bingöl, “Odunpazarı Belediyesi tarafından Eskişehirspor altyapısına her zaman araç desteği vererek deplasmanlara gitmesi sağlandı. Akademi Ligleri’nde belediyemize bağlı Spor İşleri Müdürlüğümüz personeli olan hocalarımız destek vermektedir. Yazın büyük ihtiyaç olan su desteği verilmeye devam edecek. Saha bakım onarımı yapılmakta...” ifadelerini kullandı.

Başkan Kurt sporcunun yanında  

Belediye olarak spora destek olmayı sürdüreceklerini ifade eden Bingöl, “Odunpazarı Belediye Başkanımız Kazım Kurt spora destek vererek sporcunun yanında olmaya devam edecek. Bizler Spor İşleri Müdürlüğü olarak belediyemizin tüm imkanlarını şartlar dahilinde kullanarak ilimiz sporuna destek amaçlı kullanmaya devam edecektir. Tüm spor kamuoyunun bilgisine sunarız” şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ