Genç çiftin kazada acı sonu! Genç çiftin kazada acı sonu!

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın üçüncü celsesinde tutuklu sanıklar Deniz Ö. ile Kemal Selçuk Ö. duruşma salonunda hazır edildi. Duruşmaya taraf avukatları katıldı. Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan iddia makamı, ölen Murat Dal ile sanık Deniz Ö’nün 2 yıllık sevgili oldukları dönemde zaman zaman ayrılıp barıştıkları, aralarında son dönemde maddi konular ve anlaşmazlıklar olduğu, kendilerine ve ailelerine yönelik tehditlerinden kaynaklı hiddetin tesiri altında sanıkların Murat Dal’ı birlikte kasten öldürdüklerine dair görüş belirtti. Sanıkların “kasten öldürme” suçundan haksız tahrik indirimiyle 18 yıla kadar ve “ruhsatsız silah bulundurma” suçundan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

BEYANLARI ÇELİŞKİLİ

Cumhuriyet Savcısı mütalaada suç isnadını şöyle gerekçelendirdi: “Sanıkların silahın el değiştirmesine ilişkin çelişkili beyanlarda bulunmuş olmaları, olayda neden 2 ayrı bıçak kullanıldığının sanıklarca makul biçimde izah edilememiş olması, maktulün elinden alınan örneklerde atış artığı barut izi bulunmamasına rağmen her iki sanığın da el örneklerinde atış artık izinin bulunması, fiziki durumları itibarıyla sanık Deniz’in Murat Dal ile girdiği tüm boğuşma ve fiziki mücadelelerden tek başına galip çıkmasının mümkün olmayışı göz önüne alındığında sanıkların Murat Dal’ı birlikte öldürdükleri ve suçta kullanılan tabanca üzerinde birlikte hakimiyet kurdukları anlaşılmaktadır.”

“KARDEŞİMİN SUÇU YOK”

Sanık Kemal Selçuk Ö mütalaaya karşı, “Ben olayı ayırmaya çalıştım. Olay benim evimde gerçekleşti. Başka bir eylemim bulunmamaktadır” dedi. Sanık Deniz Ö ise, “Ben bir anneyim, bir ablayım. Zaten ona zarar vermesin diye kardeşimin evine gittim. Kardeşimin bu olayda bir suçu yoktur” ifadelerini kullandı. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına, sanık avukatlarına mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için süre verilmesine karar vererek duruşmayı 4 Temmuz’a erteledi. HM