LGS soru ve cevapları yayımlandı LGS soru ve cevapları yayımlandı
Basın toplantısına İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil, İYİ Parti İl Teşkilatı, milletvekili aday adayları ve ES GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Fetih Demirdaş da katıldı. İl Başkanı Edizgil, yaptığı konuşmada İYİ Parti olarak genel seçimlere tüm teşkilat olarak hazır olduklarını söyledi. Edizgil, 'Biz inanıyoruz ki 14 Mayıs'ta bu tek adam rejimine son verilecek ve Millet İttifakı'nın adayı Sayın Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanımız, biz de parlamentoda en çok milletvekili olan parti olmayı düşünüyoruz. Bunu hedefliyoruz' dedi.

AKŞENER'E İNANDIM
Ülkenin geleceğinden kaygılı olduğu için siyaset yapmaya karar verdiğini söyleyen Kaymak, 'İYİ Parti'yi tercih ettim, çünkü Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in yürüttüğü samimi ve çözüm odaklı politikaya inandım' ifadelerini kullandı. 'Türkiye'nin dertlerini biliyoruz' diyen Kaymak, 'Aklımıza gelen her konu ile ilgili tarifi zor bir batağın içerisindeyiz. Fakat bu batağın içerisinden hep birlikte çıkacağımıza inancım tam' şeklinde konuştu. Eskişehir'de yaşayan insanların hangi görüşte olursa olsun birbirine saygı gösterdiğini vurgulayan Kaymak, 'Bizim şehrimizde ayrışma yok, kamplaşma yok; Yunus Emre'nin şehri Eskişehir'de sevgi var, Nasreddin Hoca'nın şehri Eskişehir'de hoşgörü var, Seyyid Battal Gazi'nin şehri Eskişehir'de saygı ve dayanışma var. İşte bizim görevimiz, bu sevgiyi, hoşgörüyü, saygıyı ve dayanışmayı Türkiye'ye anlatmak ve yaymak olacak' dedi.

VERİLEN SÖZLER TUTULMADI
Kaymak, şehrin sorunlarını ise şöyle sıraladı: 'Ölüm yolları olarak tabir edilen Seyitgazi-Kırka-Afyon yolu, Alpu yolu ve Sarıcakaya yolu hala can almaya devam ediyor. Kentsel dönüşüm problemlerimiz bir hayli birikti. Özellikle deprem felaketinden sonra aklımızı başımıza toplamamız, söz konusu sorunu bir an önce çözüme kavuşturmamız gerekiyor. Hasan Polatkan Havalimanı ile ilgili endişelerimiz halen devam ediyor. Eskişehir sanayisinin limana bağlanması konusunda yol alınamıyor. Alpu'da kurulması planlanan kömürlü termik santral tehdidi hala ortadan kalkmış değil. Zira Cumhurbaşkanlığı yatırım programında yer alıyor. Termal turizm konusunda verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı. Çevreyolu sorunu gün geçtikçe büyüyor. Bu ifade ettiklerim dışında kalan o kadar çok sorunumuz daha var ki. Artık Eskişehir, bu sorunları gündeminden tamamen çıkarmalı.'

TARİH YAZACAĞIZ
Adaylığını ilan eden Kaymak, 'Türkiye'nin sorunlarını biz çözeriz ve hazırız! Eskişehir'in sorunlarını biz çözeriz ve hazırız! Biz inanmış insanlarız, kendimizi Türkiye'ye ve Eskişehir'e adamışız! Gençliğimizden aldığımız enerjiyle de başa çıkamayacağımız hiçbir problem yok! Zaten Eskişehir'in sokaklarındaydık, bundan sonra daha çok olacağız! Bu inanç ve kararlılıkla; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in liderliğinde, ülkemin ve Eskişehir'imin hizmetkarı olmak üzere, nice arkadaşım gibi ben de artık bir neferim ve İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Aday Adayıyım! Halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla yola çıkan diğer aday adayı arkadaşlarımı da yürekte tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Biriz, beraberiz; Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi: Birlikte kazanacağız, tarih yazacağız!' ifadelerini kullandı.