19 liradan 22’ye

Eskişehirspor 58’inci yaşını kutlamak için tarih verdi! Eskişehirspor 58’inci yaşını kutlamak için tarih verdi!

Eskişehirspor’un borcu son yapılan Mali Genel Kurul’da 315 milyon TL olarak açıklanmıştı. 15 Haziran’da yapılacak olan Mali Genel Kurul’da güncel borcun ne kadar olduğu ilan edilecek. TL bazlı borçlarda her hangi bir problem olmazken, Euro ve Dolar üzerindeki borçlar kulübün belini bükmeye devam ediyor. Son Mali Genel Kurul’da 19 küsur’dan hesaplanan Euro borcu bu genel kurulda 22.50 Euro’dan hesaplanacak. TL’nin değer kaybetmesi ile borç durduk yere artacak.

Kulach’a borç Dolar ile

Eskişehirspor’da 20 kadar futbolcuya Euro ve Dolar ile borçlar bulunuyor. Bu borçların da bir oyuncu hariç diğerlerinin tamamı Euro ile olan borçlar. Ukraynalı futbolcu Vladyslav Kulach’a dolar borcu olan Eskişehirspor’un diğer futbolculara ise Euro bazında borcu bulunuyor.

Git gide artıyor

Yaklaşık 4 milyon 500 bin Euro’luk borç 22.50 Euro kuru ile hesaplandığında 101 milyon 250 bin TL’ye denk geliyor. 4 milyon 500 bin Euro’luk borç geçen sene 19.50 Euro kuru ile hesaplandığında ise 87 milyon 750 bin TL’ydi. Euro borcu durduğu yerde 13 milyon 500 bin TL artmış oldu. Üstelik Euro 22.50’den hesaplandı. Borç günden güne artıyor.

Kulübün beli büküyor

Siyah Kırmızılıların en yüksek Euro bazlı borcu ise Necati Ateş’e olan borç. Eskişehirspor Kulübü’nün Necati Ateş’e olan borcu 700 bin Euro. Bir diğer yüklü borç ise Berkay Dabanlı’ya bulunuyor. Berkay’a ise 400 bin Euro civarında borç var.

O dosyalar kapanmıştı

Es Es’te son bir yıl içerisinde ise Raheem Lawal ve Trabzonspor dosyaları kapandı. Bu iki alacaklının da Euro olarak alacağı bulunuyordu. Lawal’ın 283 bin Euro, Trabzonspor’un da 420 bin Euro alacağı bulunuyordu. İki dosyanın da artık olmaması camiayı sevindiriyor.