Es Es, Nilüfer Belediyespor ile hazırlık maçında karşılaştı. 30 dakikadan 4 devre halinde oynanan mücadelede iki hazırlık maçı yapıldı. Maçlarda Eskişehirspor vasatı aşamadı. İlk maçta 1-0 mağlup olan Es Es ikinci maçta ise 3-1’lik yenilgi alınca rakibine toplamda 4-1’lik skorla mağlup oldu. Eskişehirspor’un temposunun düşük olduğu ve organize olmakta zorlandığı gözlerden kaçmadı.

İlk maç Nilüfer’in

Nilüfer-Es Es maçı 30’ar dakikadan 4 devre olarak oynandı. Mücadeleye iki ekipte temkinli başladı. 13’üncü dakikada Şimşekler, Barış Memiş’in kullandığı duran topta etkili olmaya çalıştı. Barış’ın ortasına iyi yükselen Kerem Eryılmaz’ın kafa vuruşu az farkla dışarı çıktı. Maçın 15’inci dakikasında ev sahibi ekip golü buldu. Sol kanattan gelen ortaya Es Es savunması müdahale edemedi. Kaleci Turgut da topu almaya çıkmayınca Ali Şentürk kafa vuruşuyla fileleri havalandırdı 1-0. İlk maçı Nilüfer 1-0 önde noktaladı.

Skor dengelendi

Nilüfer ile oynanan ikinci karşılaşmaya ise Şimşekler etkili başladı. Can ikinci dakikada ceza sahası içinde kaleci ile karşı karşıya kaldı. Can’ın vuruşunu kaleci kurtardı. 5’nci dakikada ise Arda Okumuş’un müdahalesi sonucu rakip yerde kaldı ve penaltı kararı çıktı. Topun başına geçen Barış Bakça takımını 1-0 öne geçirdi. Es Es maçın 17’nci dakikasında penaltı kazandı. Topun başına geçen Ercan Kuruçay penaltıyı gole çevirdi ve skor dengelendi.

Yine olmadı

Eskişehirspor'a stoper takviyesi! Eskişehirspor'a stoper takviyesi!

İkinci maçın 44’üncü dakikasında Hasan Basri’nin golüyle Nilüfer Belediyesi skoru 2-1 yaptı.  Eskişehirspor, rakibi karşısında eşitlik golü için yüklense de organize olmakta oldukça zorlandı. Ev sahibi ekip maçın sonlarına doğru Mahmut ile skoru 3-1’e getirdi. İki hazırlık karşılaşmasında da vasatı aşamayan Eskişehirspor sevinemedi. Es Es ikinci hazırlık maçını 3-1, kaybederken toplamda rakibine 4-1’lik skorla mağlup olmuş oldu.