Eskişehirliler devleti milyarlarca lira zarara uğrattığı öne sürülen belediye çalışanından hesap bekliyor! “Avanta” karşılığı yüksek fiyatlandırma ve olmayan işleri yapılmış gibi gösterme gibi çeşitli yöntemlerle Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün harcadığı milyonlarca lira içerisinden büyük vurgun yaptığı iddia edilen Aydın Zorlu Başaran‘dan tüyü bitmemiş yetimin hakkı için hesap vermesi bekleniyor.


KAZIM KURT DÖNEMİNDE BÜYÜK VURGUN ORTAYA ÇIKTI
Kazım Kurt’un 2014’te Odunpazarı Belediye Başkanı seçilmesinin ardından iddia edilen büyük vurgun ortaya çıktı. İddialara konu olan vurgun nedeniyle Aydın Zorlu Başaran’ın görev yerinin değiştirildiği de öne sürülüyor. Başkan Kurt, Destek Hizmetleri’nin 2009’da sadece 1 yılda yaptığı harcamayla, çöp kamyonlarından iş makinelerine kadar belediye araç parkını genişletip dev bir filo kurdu.

Espark AVM’de çocuklar eğleniyor, ebeveynleri öğreniyor Espark AVM’de çocuklar eğleniyor, ebeveynleri öğreniyor


HESAP MAKİNELERİNİ ŞAŞIRTAN TABLO!
2009 yılında Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün harcadığı para, kayıtlara göre 7 milyon 480 bin TL…  O yıllardaki dolar 1.5 liradan işlem görmesi nedeniyle harcanan para yaklaşık 5 milyon dolar… Şu anki dolar kurunu ve 10 yıllık geçen süreyi düşürsek ne yazık ki hesap makinelerini şaşırtacak bol sıfırlı bir tablo karşımıza çıkıyor.


KAMUOYU AÇIKLAMA BEKLİYOR
2023 yılında ise Kazım Kurt yönetimindeki belediyenin Destek Hizmetleri Müdürlüğü harcaması ise 1 milyon TL… Sadece Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden yapılan tasarruf milyonlarca lira olduğu görülüyor.  2004-2014 yılları arasında Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ndeki harcama kalemleri ve Başaran’a yönelik iddialar hakkında kamuoyu açıklama bekliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ