Çağdaş Kolejliler Gençlik ve Spor Kulübü Kayak sporcularından Umay İnan, Duru Acar ve Melisa Çelik, 15-17 Ocak tarihlerinde Erzincan Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde, Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen Alp Disiplini Eleme Yarışlarında U-12 Bayanlarda 55 sporcu arasında ilk 20’ye girerek Türkiye Ligi’ne katılmaya hak kazandı. U-12 Bayanlar Slalom Yarışında Umay İnan 3. sırayı elde ederek madalya almaya hak kazandı. Kombine sonuçlarındaki sıralamalarda ise Umay İnan 7, Duru Acar 9 ve Melisa Çelik ise 12. oldu.

Ümitleri yeşerttiler

Çağdaş Kolejliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Doç. Dr. Yavuz Tuna, Eskişehirli kayak sporcularının ilk yarışları olmasına rağmen zor şartlarda geçen yarışlarda, sporcuların büyük özveri ile performans gösterdiğini ifade etti. Tuna, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüm sporcularımızı gönülden kutluyorum. Kısa bir süre içinde hem takım olma hem de farklı zorlukların üstesinden gelme başarısını gösterdiler. Daha yolun çok başında olsalar da gelecekle ilgili ümidimizi yeşerttiler” ifadelerini kullandı.

"İYİ Parti Eskişehir’de de cambaz gösterisini bozacaktır" "İYİ Parti Eskişehir’de de cambaz gösterisini bozacaktır"

Tuna’dan teşekkür

Tuna, “Onları destekleyen ailelerine, onları kısa sürede yarışmalara hazırlayan Suat Hocam ve tüm antrenörlerine, hepsine birer anne gibi kol kanat geren, hem spor hem de eğitim hayatlarına geri kalmadan devam etmelerini sağlayan Ayşegül Hocamıza, çocuklarımıza özveriyle yardımcı olan Buket Hocam, Sibel Hocam ve diğer hocalarımıza, Kurumsal İletişim Birimi çalışanlarımıza ve organize ettiği kamplar ve devamında oluşturduğu yarış takımıyla belki de daha birçok sporcunun kayak dünyasına adım atmasını sağlamış olan eşim Burcu'ya teşekkür ediyorum. Sporcularımıza, Türkiye Ligi’nde başarılar diliyorum” dedi.

Editör: Tuğçe Kaş