AK Parti’nin Geleneksel Bayramlaşma Programı gerçekleştirildi AK Parti’nin Geleneksel Bayramlaşma Programı gerçekleştirildi

Her yıl 5 Haziran tarihinin bulunduğu 5-9 Haziran günlerini içeren hafta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından duyurulan bir temayla Türkiye Çevre Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu nedenle vatandaşlara 'Çevremizi temiz tutmak için neler yapılabilir?' diye sorduk. İşte vatandaşın görüşleri...

GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİ AYRIŞMALI
KARDELEN TOPRAK-AYDOĞAN İNAN: Çöp kutusu sayıları arttırılabilir. Sigara içenler izmaritini yere atmamalı. Geri dönüştürülebilir malzemeler ayrılmalı. Plastik, cam, kağıt ayrı ayrı toplanmalı. Plastik doğada zor kayboluyor. Camlar da ayrı toplanırsa ekonomiye bile katkısı olur.

BİZ CEZADAN ANLARIZ
İSMAİL GÜNYILMAZ: Öncelikle medeniyeti öğrenmemiz lazım ama biz yere çöp atarız, tükürürüz. Bu şekilde çevreyi temiz tutmak çok zor. Bizim insanımız eğitimden de anlamaz biz cezadan anlarız. Yere çöp atana ceza verilmeli.

BİR ŞEY KAYBETMEZSİNİZ
ZÜLKARNE ÇİFTÇİ: Elinizde ki çöple çöp kutusuna kadar yürürseniz bir şey kaybetmezsiniz. Herkes çöpünü yere atarsa bu çevreyi nasıl temiz tutacağız? İmkanı yok.

ÇEVREYİ EVİN GİBİ GÖRECEKSİN
TUNCER KÖROĞLU: Evimizi nasıl temiz tutuyorsak çevreyi de öyle temiz tutacağız. Evde dolaşan 2-3 kişi var, ama sokakta binlerce insan geziyor. Herkes çöpünü yere atıyor. Hiç mi düşünmüyor bu insanlar?

Muhabir: SAMET KILIÇ