CHP Eskişehir İl Başkanlığı'nın 24 Eylül Pazar günü yapılan seçiminde rakibi Figen Kahya ile yarışıp, 317 oy alarak ipi göğüsleyen Talat Yalaz, mazbatasını aldı. Yönetim Kurulu üyeleriyle İl Seçim Kurulu'nun bulunduğu binaya gelen Yalaz, mazbatasını aldıktan sonra gazetecilere poz verdi.

ESKİŞEHİR KAYBEDİLMEMELİ

AK Parti Eskişehir Milletvekili Gürcan’dan öğretmenler günü ziyareti AK Parti Eskişehir Milletvekili Gürcan’dan öğretmenler günü ziyareti

CHP İl Başkanlığı’nda devir teslim töreni ise parti binası önünde gerçekleştirildi. CHP 37. Dönem İl Başkanı Recep Taşel, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Bunu bir bayrak yarışı olarak değerlendiririz. Bundan sonraki arkadaşlarımız Talat Yalaz başkanlığında 38. dönemi kazasız, belasız, başarıyla yönetirler. Önümüzdeki yerel seçimler var. Tarihi derecede önemli. Eskişehir çok özel bir kent. Eskişehir Türkiye’nin aslında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemiyle ‘Bozkırın ortasında, çölde bir vaha.’ Büyük bir kazanım ve kaybedilmemeli. Ben bu görevi başarıyla yapacağınıza inanıyorum. Ben CHP’nin bir neferi olarak arkadaşlarımızla birlikte verdiğiniz her görevi yapmaya talibim” dedi.

BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR

CHP İl Başkanı Talat Yalaz ise Recep Taşel ve yönetiminin uzun ve zor bir dönemde görevini başarıyla yürüttüğünün altını çizerek, “Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı bundan sonra ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım taşıyacaktır. Bu görevi bize sizler verdiniz. Neden bu görevi bize verdiğinizi ve bu görevin gereklerinin neler olduğunu her birimiz çok iyi biliyoruz. Yönetim Kurulumuz 10 kadın ve 10 erkekten oluşuyor. 10 tane de 35 yaş altı üyeden oluşuyor. Gençlerimizin enerjisiyle bütün şehri donatacağız. Kadınlarımızın çalışkanlığı ile bu şehri cadde cadde, sokak sokak kazanacağız. Önümüzdeki bütün seçimleri başarıyla geçireceğiz” ifadeleri kullandı.  Konuşmaların ardından Yalaz ve Yönetim Kurulu, Taşel’e emeklerinden dolayı plaket takdim etti. Devir teslim töreni Yalaz ve Yönetim Kurulu’nun toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

M. ANIL AKSOY