Eskişehir'in iki büyük ilçesinde elektrik kesintisi: Sebebiyse... Eskişehir'in iki büyük ilçesinde elektrik kesintisi: Sebebiyse...

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin meclis üyelerinin örgüt gözetiminde belirlenmek üzere ön seçimle belirlenmesi kararıyla birlikte Tepebaşı’na bağlı üyeler adayları belirlemek üzere sandık başına gitti. 27 Ocak Cumartesi günü yapılan ve sandıklardan çıkan oy pusulularında tespit edilen iki farklı mühür kullanımı nedeniyle iptal edilen ön seçim, 3 Şubat Cumartesi tarihinde yeniden gerçekleştirildi. Eskişehir CHP İl Başkanı Talat Yalaz, “Geçtiğimiz hafta ki usulsüzlüklerin tekrar edilmemesi ve en ufak bir sıkıntı olmaması için, en ufak detaylar dahi düşünülerek tüm hazırlıklar son derece itina ile yerine getirilmiştir” dedi.

Eskişehir’de bir davet salonunda gerçekleştirilen ön seçimde 74 meclis üyeliği için 30 aday yarıştı. Geçtiğimiz hafta 41 olan aday sayısı, bazı adayların geri çekilmek istemesi üzerine 30’a düştü. Salona gelen üyeleri adaylar ve yakınları karşılayarak broşür dağıtımı yapıldı. 

“YILLARDIR ÖN SEÇİMİ BEKLEYEN BİR ÖRGÜTÜZ”

Eskişehir CHP İl Başkanı Talat Yalaz ESTV mikrofonlarına yaptığı açıklamada iptal edilen ön seçimle ilgili gerekli işlemlerin, araştırmalar sonucunda yapılacağını belirterek, “Geçen hafta üyelerimizin katılımıyla bir ön seçim gerçekleşmişti ancak sayım aşamasında usule aykırılıktan dolayı seçim iptal edildi. Olay daha yeni, biz de olayla ilgili araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Çok fazla bilgi kirliliği var. Bize ulaşan yeni dilekçeler de oldu, dün 2 dilekçe daha geldi. Bu dilekçelerdeki ekler, veriler ve bizim araştırmalarımız nezdinde gerekli işlemler yapılacaktır” diyerek açıklamada bulundu.

Ön seçime verdiği önemi dile getiren Yalaz, “Biz yıllardır ön seçimi bekleyen bir örgütüz. Örgüt, son derece büyük bir istekle ön seçim istediğini dile getiriyordu. Ben de henüz göreve gelmeden önce Tepebaşı İlçe Meclisi’ndeyken ön seçimle ilgili tavrını net olarak ortaya koyanlardan birisiydim. İl Başkanı olarak yetki aldıktan sonra genel merkezle bütün görüşmelerimizde ön seçimin her şartta olması gerektiğini söyledik. Talebimiz de genel merkezden kabul gördü. Bu hafta belli düzeyde bir katılımla örgütümüz, meclis üyelerini kendi tercihleriyle seçerek iradesini ortaya koyuyor. Bu süreci il ve ilçe örgütü beraber yürütüyoruz. 10 sandık var ve bu 10 sandıkta bizim il başkan yardımcılarımız sandık başkanı olarak görev aldılar. Katılım oranı da gayet güzel. Buradan çıkacak olan sonucun ülkemize, şehrimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.


Tepebaşı Belediye Meclis Üyesi aday listesi şöyle:

1.    Şahin Bozat
2.    Nizamettin Cengiz
3.    Şahin Coşgun
4.    İpek Çelik
5.    Zeynep Çetin
6.    Niyazi Çetin
7.    Hacı Çuhadar
8.    Atilay Dalgıç
9.    Güler Ezgi Doğan Turan
10.    Nazan Erşahin
11.    Mustafa Serhat Kaşıkara
12.    Necat Kaya
13.    Özdemir Kayhan 
14.    Atiye Koncagül
15.    Fatma Banu Kurt
16.    Mustafa Metin
17.    Saadet Gökçe Önay
18.    Yılmaz Önce
19.    Kemal Sayılır
20.    Fikriye Söğütlü
21.    Oğuz Topçu
22.    Behçet Uluaşk
23.    Muhammed Yalçın
24.    Tevfik Yıldırım
25.    Devran Yıldırım
26.    Vural Yörük
27.    Sülbiye Yusufoğlu
28.    Yüksel Akpınar
29.    Mehmet Avci
30.    Gamze Ayva Ünsal

Muhabir: SÜMEYRA BALCI