CHP Eskişehir’de Parti Meclisi kararı ile Beylikova, Mihalgazi, İnönü ilçelerinde ön seçim gerçekleştirdi. İnönü’de ön seçim sonucunda başkan adayı olarak açıklanan Metin Sözsoy, ailesinin sağlık nedenleri nedeniyle başkanlıktan çekildiğini açıkladı. Sözsoy, “Ani gelişen sağlık sebepleri oldu. Önce sağlık, önce aile düşüncesiyle bu kararı aldım. Tabii ki bundan sonraki süreçte her zaman partimize ve partimizin belirleyeceği adaylaradır” dedi. 

SOSYAL BELEDİYECİLİĞE KAVUŞACAK

İl Başkanı Talat Yalaz, İnönü’de ön seçime giren 3 aday adayının da birbirinin arkasında olduğunu belirterek, “Orada aday adaylarımız arasında ciddi bir konsorsiyum vardı. Aday adayları, adaylık belirlendikten sonra, belirlenen adayın arkasında, CHP bayrağının İnönü’de belediyeyi yönetmesi adına gerekli iradeyi en başından beri ortaya koymuşlardır” dedi. Temayülde Metin Sözsoy ile Balkan Aktaş arasında 2 oy olduğunu belirten Yalaz, “Başkan Adayı olarak Balkan Bey devam edecektir. Üyelerin tercihinin 2’nci sırasındaki adaydır. CHP bir bütün olarak seçimlere zaten hazırdır. Bu süreci birlikte götürecekler. Hep beraber İnönü’yü hasretle andıkları sosyal belediyeciliğe kavuşturacağız” ifadelerini kullandı. CHP İnönü Başkan Adayı olan Balkan Aktaş ise, Metin Sözsoy’la sahada birlikte çalıştıklarını belirten Aktaş, “Biz birlikteyiz. Beraber çalışacağız. Zaten el ele, omuz omuza başladık. Biz sosyal belediyeciliği İnönü’ye tekrar getireceğiz” şeklinde konuştu. 

Bakan Göktaş, Eskişehir’de Seçim İrtibat Ofisi açılışına katıldı Bakan Göktaş, Eskişehir’de Seçim İrtibat Ofisi açılışına katıldı

ADAYLAR CUMA GÜNÜ AÇIKLANACAK

Öte yandan İl Başkanı Talat Yalaz, CHP’nin açıklanmayan ilçe belediye başkan adaylarının Cuma günü gerçekleştirilecek olan Parti Meclisi toplantısından sonra açıklanacağını söyledi.

Muhabir: M. ANIL AKSOY