Eskişehir’de biçerdöver kontrolör kursu düzenlendi Eskişehir’de biçerdöver kontrolör kursu düzenlendi

Kamu kurumlarında harcanacak kalemlerin kısılmasını öngören Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi açıklandı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan tasarruf paketine tepki gösterdi. Çakırözer, “Tasarruf paketi memuru, işçiyi, atanamayan öğretmeni, mühendisi, sağlıkçıyı, halkçı belediyeleri vurdu. Tasarrufun faturasını fakir fukaraya, CHP’li belediyelere kestiler. Bu paket belediyeler halkın derdine derman olamasın paketidir. Belediyeler kreş açamasın, yurt açamasın, halk lokantası açamasın paketidir! Hayat pahalılığı altında geçim mücadelesi veren emekçiyi yok sayma paketidir. Tasarruf yapacaksanız işe önce yazlık kışlık saraylarınızdan, 13 makam uçağınızdan, korumalarınızdan başlayın” dedi.

CHP’li Utku Çakırözer, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi” adı altında açıklanan tasarruf paketine yaptığı yazılı açıklama ile tepki gösterdi.

“İSRAFI BİTİRMEK İÇİN ÖNCE SARAY'DAN BAŞLAYIN"

Çakırözer yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kamuda tasarruf paketini açıkladılar. Yerel seçim yenilgisini tasarruf diye ‘halka, belediyelere’ kestiler! Geçmediğimiz köprüler, uçmadığımız havaalanları için yandaşa peşkeş çektikleri kamu ihalelerinden, büyük şirketlerin vergi borçlarından, kışlık yazlık saraylardan bir adım geri durma yok! 40 saniyede bir asgari ücret, dakikada 23 bin lira harcayan Erdoğan'ın Sarayı yok!  Ne var? Memurun servisi var, lojmanı var! Milyonlar iş, aş ararken kamuda personel alımında sınırlama var. Atama bekleyen öğretmenlere, mühendislere, sağlıkçılara hayal kırıklığı var. 31 Mart’ta birinci olan CHP’li halkçı belediyeleri, milyonlarca vatandaşı cezalandırma var! Belediyeler kreş açmasın, yurt açmasın, kent lokantası açmasın diye paket açıkladılar! Tasarrufun faturasını işçiye, memura, emekliye, fakir fukaraya kestiler! Bu paket belediyeler ‘iş yapamasın, vatandaşın derdine derman olamasın’ paketidir! Evet tasarruf gereklidir, yapılmalıdır ama israfı bitirmek için işe önce Saray'dan başlayın! Yazlık kışlık saraylarınızdan 13 makam uçağınızdan tasarruf yapın.”

Kaynak: BÜLTEN