İklim değişikliği nedeniyle 12 hastaneden biri kapanma riskiyle karşı karşıya İklim değişikliği nedeniyle 12 hastaneden biri kapanma riskiyle karşı karşıya

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan ve Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla gerçekleştirilen Teknofest’in Cumhuriyetin 100. yılında düzenlenen üçüncü etkinliği, İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üssü’nde başladı. DPÜ’nün akademik paydaş sıfatıyla katıldığı Teknofest İzmir’de üniversiteyi 2 akademisyen ve 14 öğrenci temsil ediyor.
Dumlupınar Üniversitesinin Teknofest İzmir finalistlerinden CAREIFY, Sağlık ve Teknolojileri Tohum Öncesi kategorisinde şampiyonluk için mücadele veriyor. CAREIFY takımı, fikir aşamasındaki yazılımlarıyla Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri yarışma çadırında ziyaretçileri ağırlıyor. Ayrıca üniversitenin İnsansız Hava Aracı (İHA) takımlarından ARTUN, roket takımlarından ÜLGEN ve model uydu takımlarından URAZ eserlerini 7’den 70’e tüm ziyaretçilere sergiliyorlar. Teknofest İzmir’de üniversiteyi temsil eden Radyo Dumlupınar ise festival alanından canlı gerçekleştirdiği Teknofest özel yayınlarıyla bürokrat, akademisyen, mühendis, öğrenci ve ziyaretçilerin sesini tüm dünyadaki dinleyenlerine anbean aktarıyor.