ESTV ekranlarında yayınlanan ‘Halkın Gündemi’ programı kapsamında, vatandaşların gündeminde ne olduğunu sorduk. Eskişehirliler gündeminde bayram hazırlığı ve okulların kapanmasından dolayı girilen yaz tatili olduğunu belirtirken, mevcut ekonomik şartların da her zaman gündemlerinde olduğunu dile getirdi. Bayram hazırlığı, karne hediyesi gibi pek çok koşulda vatandaşı zorlayan fiyatlar vatandaşın gündemini yine değiştirmedi. İşte halkın gündemi…

ELİMİZ BOŞ GEZİYORUZ

İBRAHİM DEMİRCİ: Gündemimizde pahalıktan ve emeklinin halinden başka bir şey yok. Önümüzde bayram var elimiz boş çarşıda geziniyoruz. Ücretsiz tuvalet ve 5 liraya çay içebileceğimiz yer arıyoruz. Bayram alışverişi bile emekli için çok zor, bir pantolon 700-800 lira olmuş.

Eskişehirli sporcular Bursa’da yapılan turnuvada Genel Klasman’da 2. Oldu Eskişehirli sporcular Bursa’da yapılan turnuvada Genel Klasman’da 2. Oldu

BAYRAM HAZIRLIĞI

KAMİLE SARAY: Gündemimde bayram hazırlığı var. Yavaş yavaş tamamlamaya çalışıyoruz. Ben aslında Almanya’da yaşıyorum, oradan uyguna ceviz getirdim baklavamızı evde yaptık. Türkiye’de fiyatlar çok yüksek. Ben Almanya’da rahat yaşıyorum orada maaşım yetiyor da artıyor bile ama burada yetmiyor.

KURBAN KESEMEDİK

TAHSİN IŞIK: Gündemimizde ekonomiden başka bir şey yok. 3 bin lira ikramiye aldık, nasıl alışveriş yapacak o paraya emekli? Eğer eve tek emekli maaşı giriyorsa, emekli hiçbir şey alamaz. Pazara gittim bayram alışverişi için 500-600 lira tuttu. Kurban da kesemedik.

UYGUN FİYATLI HEDİYE BAKIYORUM

NAİLE EYVAZYA: Gündemimizde bayram var. Alışverişimizi yapmaya devam ediyoruz. Torunlarıma karne hediyesi almak istiyorum ama fiyatlar çok yüksek. 3 torunum var birinin spor ayakkabı ihtiyacı var ama çok pahalı. Daha ucuzunu bulmak için dolaşıyorum.

KARNE HEDİYESİ BAYRAMLIK OLDU

EBRU YETİM: Gündemimde bayram var. Hazırlıklarımız bitti sayılır. Benim 3 çocuğum var onların giyimi, kuruyemiş ve tatlı için 10 bin lira harcadım. Tek maaşlı olup da çocuğu olanlara Allah sabır versin. Ayrı bir karne hediyesi bile alamadım, bayramlıkları karne hediyesi oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ