Eskişehir’de Rusya uyruklu eşi Elena Samsanova’yı (55) yaşadıkları evde 14 bıçak darbesiyle öldüren Atila S’nin (50) yargılanmasına başlandı. Sanık Atila S. ilk savunmasında, “Çok pişmanım. Böyle olmasını istemezdim. Eşimi çok seviyordum. Beni çok tahrik etti” dedi. Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk celsesinde tutuklu sanık Atila S. huzura alındı. Duruşmaya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve sanık avukatları katıldı.

“BEN EŞİMİ ÇOK SEVİYORDUM”

Mahkemedeki ilk savunmasında eşini öldürdüğünü kabul eden ve pişman olduğunu söyleyen Atila S, “Eşimi öldürdüğüm doğrudur. Böyle bir olaydan dolayı çok pişmanım. Böyle olmasını istemezdim. Ben eşimi çok seviyordum. Eşimle 2019'da tanıştık. Tanıştığımızdan beri Elena'nın eski eşi Andrey bana onunla ilgili, ‘o orada geçici kalıyor, buraya dönecek, ben Elena’yı seviyorum, buraya geri dönecek’ gibi mesajlar atıp rahatsız ediyordu. Ben Elena’ya olay öncesinde boşanma davası açmıştım. Olaydan önce Rusya’ya gidip gelmişti. Eskişehir’e dönünce barıştık. Boşanma davasını çekmemi istedi ve ben de çektim. Olay günü Elena’ya, benim adıma olan bir telefon hattı çıkardık. Akşam eve gidip yemek yedik. Elena bulaşıkları yıkarken ben yatmaya gittim. Elena da geldi. Uyandığımda Elena’nın telefonuna mesaj geldiğini gördüm. Elena’ya telefonu açmasını söyledim. Kilidi açıp telefona bakmadan lavaboya gitti. Mesajda bir iş makinesi  fotoğrafı gördüm. Numarayı görüntülü aradığımda Andrey’in, Elena'nın Rusya'daki evinin yatak odasında olduğunu gördüm. Şoke oldum. Andrey bana ‘Elena'yı seviyorum’ dedi. Andrey ile konuşurken Elena lavabodaydı. Telefonu Elena’ya götürdüm. Elena telefonda Andrey'i görünce şaşırdı, kızarmaya başladı. ‘Özgür bir insanım’ dedi ve beni ittirdi. Ben de tokat attım. Sonra Elena mutfaktan bıçak alıp üzerime yürüdü. Engel olmaya çalışırken bıçak elimi kesti. Aramızda boğuşma oldu. Tırnaklarıyla boğazımı çizdi. Boğuşma sırasında bıçak karnına saplandı. Sonrasını hatırlamıyorum. Beni çok tahrik etti. Ağza alınmayacak şeyler söyledi” dedi.

Mahkeme heyeti sanık Atila S’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek dava dosyasındaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 30 Kasım’a erteledi.

İDDİANAMEDEN

CHP’de aday adaylığı başvuru süresi uzatıldı CHP’de aday adaylığı başvuru süresi uzatıldı

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede Atila S’nin, “canavarca hisle veya eziyet çektirerek kadın olan eşi kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilmişti. Ayrıca iddianamede, katil zanlısı Atila S’nin Asliye Ceza Mahkemelerinde eski eşi B.A’ya yönelik “kasten yaralama, silahla kasten yaralama, ısrarlı takip” suçlarını işlediği ve bu suçlardan hakkında 4 ayrı dava açıldığı belirtilmişti.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Tepebaşı ilçesi Uluönder Mahallesi Ümran Sokak'taki bir apartmanın 5’inci katında oturan ve 2 yıllık evli olan Atila S. ile Rus uyruklu eşi Elena Samsanova, 31 Mart akşamı tartışma yaşadı. Tartışma sırasında Atila S. mutfaktan aldığı bıçakla eşi Samsanova’yı 14 kez bıçakladı. Komşuların ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri geldi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Elena Samsanova’nın hayatını kaybettiği belirlendi. Atila S. ise polis ekiplerince gözaltına alındı. Katil zanlısı Atila S, kıskançlık nedeniyle aralarında çıkan tartışmada eşini öldürdüğünü itiraf ederken, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Abdullah Güçlü