Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulunun yaptığı çalışmalar neticesinde; eski hükümlü Cengiz Öztürk geçmiş dönemlerde kendi işinin kurulmasına yönelik proje kapsamında kabul edilen çalışması ile 20 koyun hibe desteği aldı ve Tepebaşı bölgesinde hayvancılık işletmesini kurdu. İşlerini büyüterek 200 küçükbaş hayvana sahip oldu. Yine 2023 yılında kabul edilen proje ile 63 bin TL hibe desteği alan Adem Yaşar da Tepebaşı bölgesinde hırdavatçı dükkanı açarak ailesinin geçimini sağlamaya başladı.

Talat: "Terimizin son damlasına kadar çalışacağız” Talat: "Terimizin son damlasına kadar çalışacağız”


UYGULAMALAR ARTARAK DEVAM EDECEK
Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Fatih KARABACAK, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet Ali Öztaylan, Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Acar ve beraberindekiler yükümlülerin işyerlerini ziyaret ettiler.


"YARARLI BİREY OLMAYA TEŞVİK EDİLİYORLAR"
Adem YAŞAR’ın açtığı hırdavatçı dükkanını ziyaret ederek siftah alışverişi yapan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, denetimli serbestlik uygulamalarının infaz sistemindeki önemine değinerek, “Denetimli serbestlik sisteminin, çağdaş ve profesyonel bir adalet sistemi için kurulduğu günden bugüne kadar uygulamalarının etkinliği ve kapsamı çeşitli yasal düzenlemeler ile genişletildi ve genişletilmeye devam ediliyor. Ceza infaz kurumundan salıverilen ve denetimli serbestlik sistemine giren yükümlülere suç türüne ve ihtiyaçlarına göre çeşitli programlar sunuyoruz. Bu programlar dahilinde yükümlülerin seminer, program ve kurslara katılımları sağlanıyor. Bunlarla birlikte yükümlülerin tekrar suç işlemesini önlemek, böylece toplumun düzenini ve güvenliğini sağlamak için devletin imkanlarıyla maddi destek verilerek bu kişilerin topluma ve ailesine karşı yararlı birey haline gelmeleri teşvik ediliyor. Böylelikle ekonomik sebeplere dayalı suç işlenmesinin önüne geçmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edecektir” diye konuştu.