Jandarma denetimlerinde, motosiklet ve sürücüsü üzerinde uyuşturucu madde ele geçirildi Jandarma denetimlerinde, motosiklet ve sürücüsü üzerinde uyuşturucu madde ele geçirildi

Eskişehir'de büyük yankı uyandıran olay 14 Ekim gecesi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nde meydana geldi. İddiaya göre, Anadolu Üniversitesi öğrencisi R.A. ev arkadaşlarıyla yaşadığı sebebi henüz bilinmeyen tartışmanın ardından evden ayrıldı. Arkadaşları R.A’dan uzun süre haber alamayınca durumu polise bildirdi. 
Ertesi gün Yunus Emre Kampüsü içerisinde bulunan bir öğrenci, İletişim Bilimleri Fakültesi’nin yanındaki yemekhanenin dışında 1 kişinin cansız bedeniyle karşılaştı. Öğrencinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İntihar ettiği tespit edilen kişinin, üniversitenin öğrencisi R.A. olduğu anlaşıldı. 
Olayla ilgili R.A’nın cesedini bulan öğrenci Ertuğrulgazi Polis Merkezi’nde verdiği ifadesinde, “15 Ekim saat 09.20 sıralarında Anadolu Üniversitesi Eczacılık kapısından girdim ve İletişim kapısına doğru yürüyordum. Burada bulunan yemekhanenin ikinci katından bir kişinin hareketsiz olarak sallandığını gördüm. Ben ilk önce ne olduğunu anlamadığım için iyice yaklaştım ve insan olduğunu anlayınca yaklaşarak nefes alıp almadığını gözlemledim. Nefes almadığını anlayınca çevreden bağırarak yardım istedim ancak kimse yoktu. Sonra 112’yi arayarak ambulans talep ettim. İntihar eden kişiyi tanımıyorum” dedi.
 

Kaynak: Abdullah Güçlü