Kepçe operatörü işçileri ölümüne kovaladı! Kepçe operatörü işçileri ölümüne kovaladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa'da düzenlenen Yerel Yönetimler Güneydoğu Anadolu Çalıştayı'nda açıklamalarda bulundu. Seçilmiş belediye başkanları yerine 'kayyum' atanması uygulamasına sert tepki gösteren Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarına seslenerek,  "Milletin seçtiği belediye başkanı yerine kayyum atarsanız, siyasi meşruiyete gölge düşürür" dedi.

Urfa'nın tarihi anlamda görkemli  bir şehir olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Eğitim tam bir felaket. 60-70 kişilik sınıflarda bir öğretmen öğrenciyle nasıl ilişki kuracak? Derslik için de söz veriyoruz. Büyülşehir belediye başkanlığını bize vereceksiniz, 5 bin derslik kuracağız. Eğer Şanlıurfalı kardeşim çocuğunun iyi bir eğitim almasını istiyorsa, en az 100 kreşin Urfa'da olmasını istiyorsa CHP'nin adayına oy verecek, beraber takip edeceğiz." açıklamasında bulundu. 

"Eskişehir bir çöl gibiydi..."

CHP'nin yerel yönetimlerde yaptıklarını anlatan Kılıçdaroğlu, Eskişehir örneği vererek, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:“Eskişehir hafta sonu turist kaynıyor. Eskişehir bir çöl gibiydi, vahaya döndü. Kim yaptı? CHP. Şanlıurfa’da çok daha fazla şey var ama vizyon lazım. Zenginleşmek için siyaseti kullanırsanız toplum yoksul kalır. Şanlıurfa bir Kudüs, bir İstanbul olabilir." 

Yol yapıp çöp toplamanın belediyecilik olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Belediyecilik bir beldeyi ileri taşımaktır, onların kafası basmaz bu işe"dedi.