Bölgesel Amatör Lig’de ikinci devrenin başlamasına günler kala Yunusemrespor’da transfer harekatı başladı. Antrenör Caner Karuk’un ayrılmasının ardından Sportif Direktör Abdülkadir Ünver’e kalan takımda 4 futbolcu ile anlaşma sağlandı.

Takıma sahip çıktı

Eskişehirspor ile aynı grupta yer alan Yunusemrespor’un sezonun ikinci yarısında lige katılamayacağı gündeme gelmişti. Başkan Osman Taş’ın Almanya’da olmasıyla birlikte kulüp ortada kalmıştı. Sportif Direktör Abdülkadir Ünver takıma bir kez daha sahip çıktığını belirterek kadro kurmak için harekete geçti. Giresunspor’da forma giyen orta saha oyuncusu Atakan Doğanay Aygün, Sultanbeyli’den stoper Batın Efe Çetin, kanatlarda forma giyen Mustafa Doğan ve Muhammet Ömür Uzunköprü ile anlaşma sağlandı. Yarın 3-4 futbolcuyu daha transfer edeceklerini belirten Ünver, iç transferde de görüşmelerin sürdüğünü aktardı.

Ünver’in çabası büyük

Sportif Direktör Abdülkadir Ünver yaptığı açıklamada, takımı yaşatmak için tek başına mücadele verdiğini söyledi. Takımın sahaya çıkmamasının içine sinmediğini söyleyen Ünver, “Başkan Osman Taş bana yine de destek olacağını söyledi. Kendisi şu an yurt dışında. Yunusemrespor’un sahaya çıkmamasını ben kendime yediremiyorum. Onun için yeniden bir takım oluşturmaya çalışıyorum. İnşallah Eskişehirspor şampiyon olacak ve biz de ligde kalacağız. Kısıtlı şartlarda mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Milli Muharip Uçak KAAN’a Eskişehir katkısı! Milli Muharip Uçak KAAN’a Eskişehir katkısı!

Editör: Tuğçe Kaş