TFF 3. Lig’de iyi bir sezon geçiren ve şehre Play-Off heyecanı yaşatan Anadolu Üniversitesi’nde teknik direktör belirsizliği devam ederken şaşırtan bir haber elde edildi.

Önce Gezer sonra Çalışır

Eskişehir'de yasak var ama uyan hiç yok! Eskişehir'de yasak var ama uyan hiç yok!

Mavi-Beyazlı yönetim geçtiğimiz sezon başarılı Teknik Direktör Sertaç Gezer ile yola çıkmıştı. Fikir ayrılıkları nedeniyle devre arasında takım ilk 6’dayken Gezer ile yollar ayrılmıştı. Daha sonra takımın başına Engin Çalışır gelmiş ve Mavi-Beyazlılar sezon 6’ncı tamamlayıp Play-Off oynamıştı. Karşıyaka gibi köklü bir kulübü eleyen Anadolu, bir sonraki tur Efeler 09’a elenmişti. Hem takım hem de teknik heyet alkış almıştı.

Görüşmeler yapıldı

Ancak Anadolu Üniversitesi’nde sezon sona erdikten sonra bir teknik direktör belirsizliği yaşandı. Takıma Play-Off oynatan Engin Çalışır ile yola devam edilmesi beklenirken yönetim böyle bir hamle yapmaktan kaçındı. Edinilen bilgilere göre Mavi-Beyazlı yönetim takımın başına son olarak BAL’da Yunusemrespor’u çalıştıran Caner Karuk’u getirmeyi planlıyor. Bu tercih şaşkınlık yaratırken, görüşmelerin gerçekleştiği ve tarafların anlaşmaya çok yakın olduğu gelen haberler arasında.

Takımın kaptanıydı

36 yaşındaki Antrenör Caner Karuk 3-4 sezon önce Anadolu Üniversitesi’nde futbolcuydu. Takımında kaptanlığını yapan Karuk, ilk antrenörlük deneyimini geçen sezon Yunusemrespor’da yaşadı.

Kaynak: SPOR SERVİSİ