Eskişehir'in Hoşnudiye Mahallesi Sağın Sokak’taki bir eğlence mekanının önünde 1 Haziran gecesi Fatih D, eski sevgilisi Gamze C.’yi vücudunun çeşitli yerlerinden 15 kez bıçakladı. Ağır yaralanan Gamze C. 112 Acil Servis ekiplerince kaldırıldığı Eskişehir Şehir Hastanesi’nde hayati tehlikeyi atlattı. Zanlı Fatih D. ise polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklandı.

25 YILA KADAR HAPİS İSTENDİ

Olayla ilgili Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı. Zanlı Fatih D. hakkında hazırlanan iddianame Eskişehir 5. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede Fatih D. hakkında “ısrarlı takip, tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kadına karşı kasten öldürmeye teşebbüs ve tehdit” suçlarından 14 yıl 9 aydan 25 yıla kadar hapis cezası talep edildi.    

“BANA VURURKEN BIÇAK KIRILDI”

Gamze C. olayla ilgili ifadesinde, “Şüpheli Fatih ile 1 yıl önce tanıştık. Daha sonra sevgili olduk. Geçen yıl ekim ayında bana fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladı. Bu nedenle tedbir kararı aldırdım. Buna rağmen evleneceğimizi düşünerek Fatih ile görüşmeye devam ettim. Geçen nisan ayında bana yine fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladı. Ayrıca hakaret ederek tehditlerde bulundu. ‘Benden ayrılırsan seni yaşatmam, babanın yanına gönderirim. Benim adli makamlarda tanıdıklarım var, bana kimse bir şey yapamaz. Eski eşim de hapishanede.’ diyerek tehdit etti. Bunun üzerine uzaklaştırma kararı aldırdım. Şüpheli Fatih sosyal medya ve cep telefonu üzerinden iletişim kurmaya çalıştı. Sürekli iş yerimin önüne gelip gitti. Olay akşamı arkadaşımla dolaşmak için dışarı çıktık. Girdiğimiz sokağın karanlık olması nedeniyle tedirgin olup, geri döndüğümüz sırada Fatih’i elimde bıçakla karşımda gördüm. Üzerime doğru koştu. Bıçakla üzerime saldırdı. Kafa, boyun, göğüs bölgelerimi hedef alarak birçok kez bıçakladı. Yaklaşık 15 bıçak darbesiyle yaralandım. Bana vurmaya devam ettiği sırada bıçak kırıldı. Bıçak kırılmasaydı beni öldürecekti” dedi.

“ÜZERİNE ÇULLANDIM”

Zanlı Fatih D’nin savcılıktaki sorgusunda, “Gamze eski kız arkadaşımdır. Yaklaşık1 ay önce ayrıldık. Olay akşamı alkol aldıktan sonra sokakta yürürken Gamze’yi gördüm. Bana kinayeli şekilde hakaret etti. Gamze’nin peşinden gidip yanına yaklaştım. Sonra üzerine çullandım. Ellerimle vurdum. Yanımda bıçak ya da kesici alet yoktu. Sonra oradan kaçtım” şeklinde savunma yaptığı öğrenildi.

ÖNCEKİ EŞLERİNE DE HAYATI ZEHİR ETMİŞ

İddianamede ayrıca, Şüpheli Fatih Durmaz’ın daha önce evli olduğu 2 kadına karşı da şiddet uyguladığı ve bu nedenle Eskişehir Asliye Ceza Mahkemesinde hakkında açılan “eşe karşı kasten yaralama, hakaret, cinsel taciz, tehdit, konut dokunulmazlığını ihlal, kişilerin huzur ve sükununu bozma, trafik güvenliğini tehlikeye sokma” suçlarından 15 ayrı kamu davasının bulunduğu yer aldı.

SAVCININ TESPİTİ: “SUÇ İŞLEMEYE YATKIN”

Cumhuriyet savcısının, zanlı Fatih D’ye ilişkin iddianamede yer alan görüşünde, “Şüpheli Fatih’in eşlerine ve birlikte yaşadığı kadınlara yönelik süreklilik arz eder şekilde; şiddet, tehdit, fiziki darp, yaralama, hakaret, alıkoyma, huzur bozma gibi suç teşkil eden birçok eylemlerde bulunduğu, bu değerlendirmeler ışığında şüphelinin; kadınlara ve diğer bireylere karşı şiddet uygulamaya meyilli olduğu, eşleri dahil olmak üzere kadınlara ve diğer bireylere yönelik şiddet içeren eylemlerde bulunduğu sırada ortaya koyduğu kast ve saiki, bu eylem ve suçları işlediği sırada eylemlerini devam ettirerek sürekli hale getirmesi, eylemlerini ve uyguladığı şiddetin derecesini artırması aile içi ve kadınlara yönelik şiddet eylemleri itibarıyla toplum ve kamuoyunda farkındalık yaratılmasına, bu suç konularının öneminden sürekli bahsedilmesine rağmen şüphelinin suç işlemeye yatkın bir kişi olduğu anlaşılmıştır” ifadeleri yer aldı.

İngiltere'de tek kullanımlık plastik çatal, bıçak ve tabaklar yasaklandı İngiltere'de tek kullanımlık plastik çatal, bıçak ve tabaklar yasaklandı