CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, sandıklardan gelen sonuçları değerlendirdi. Eskişehir’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun önde gittiğini söyleyen Taşel, “Eskişehir’de puanımızı en az 3-4 puan artırarak sonuçlandıracağımız gibi gözüküyor” dedi.
 

Dükkana astığı pankartla isyan etti! Dükkana astığı pankartla isyan etti!

ESKİŞEHİR’DE EN AZ 4 PUAN ARTIRACAĞIZ
Recep Taşel, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:  “İlk gelen sonuçlar kırsal mahallelerimizden küçük sandıklardan geldi. Onlarla hemen geçmişteki yani 14 Mayıs’taki sonuçları karşılaştırdık. Ciddi bir iyileşme gözüküyor. Bizi o nedenle umutlandırdı. Birkaç tane merkezden değişik yörelerden sandık mukayese yaptığımızda Eskişehir’de oylarımızı artırdığımızı görüyoruz. Bu nedenle de tüm Türkiye’ye aslında baktığımıza da verilen ilk sonuçlarda ilerde olduğumuz gözüküyor. Ön görüm bu seçimi aldığımızla ilgili. Ama tabi ki tüm verileri aldığımızda daha da netleşecek. Bizim için kırsal ilçeler önemliydi. Oradaki artış oranlarımız aslında merkezde iyi olduğumuz noktalarda ilerlememiz mevcut. O nedenle bu seçimi Eskişehir’de puanımızı en az 3-4 puan artırarak sonuçlandıracağımız gibi gözüküyor.”

“BİZİM LEHİMİZE GİDEN BİR SONUÇ VAR”
“Şu anda bütün okul sorumlularımız, kat sorumlularımız görevinin başında. Bilişim sorumlularımız girişlerini yapıyorlar. Biraz sonra daha net sonuçları görebiliriz. Bizim de sistemimize bu veriler girdikçe aslında biraz daha detaylı bilgi sahibi olacağız. Olumsuz bir durum gözükmüyor. Bizim lehimize giden bir sonuç var. Muhtemelen Eskişehir’de 4 puan civarında oylarımızı artıracağız gibi duruyor. Tüm Türkiye’de bunu başarabilirsek zaten Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü’ne göndereceğiz. Biraz yorgun ama mutlu ve umutluyuz.” 

Kaynak: HABER MERKEZİ