Eskişehir'de akaryakıt istasyonuna daldı, o anlar kamerada... Eskişehir'de akaryakıt istasyonuna daldı, o anlar kamerada...

Odunpazarı Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantılarının 14’üncü birleşim 1’inci oturumu Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 6 gündem maddesi görüşüldü. 6 madde de oy birliği ile ilgili komisyonlara gönderildi. Meclis toplantısında konuşan Başkan Kazım Kurt, Hayırsever İş İnsanı Lütfü Yüksel tarafından Odunpazarı’na yeni bir Alzheimer Merkezi yapılacağını söyledi.

KREŞ ÜCRETLERİ GÜNCELLENDİ

Öte yandan Odunpazarı Belediyesi’ne ait kreş ücretleri güncellendi. Yeni tarifeye göre, Kamu Personeli (Belediye Personeli ve İştirakleri) için 4 bin TL’den 5 bin TL’ye; özel sektör çalışanları için 6 bin TL’den 7 bin 500 TL’ye yükseldi. Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi için ise Kamu Personeli için ise (Belediye Personeli ve İştirakleri) 700 TL’den 1000 TL’ye; Özel Sektör Çalışanları için ise 1050 TL’den bin 500 TL’ye artırıldı.  Bir sonraki Meclis 2 Eylül 2024 Pazartesi günü toplanacak. 

Muhabir: ANADOLU GAZTESİ MUHABİRİ- M.ANIL AKSOY