Eskişehir Berberler, Kuaförler, Güzellik ve Dövmecilik Salonu İşletmeleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya, “Meslektaşlarımız dükkân sahipleriyle sıkıntı yaşıyor. Dükkân sahiplerinden bu zalimliklerine, insanlık dışı artışlarına bir dur demelerini bekliyoruz. Onları insanlığa davet ediyorum” dedi.

Eskişehir’de dolandırıcılık operasyonu Eskişehir’de dolandırıcılık operasyonu

Bayramın yaklaşması ve düğün sezonunun gelmesi ile birlikte kuaför ve berberlerin yoğunluğu başladı. Vatandaşlara uyarılarda bulunan Eskişehir Berberler, Kuaförler, Güzellik ve Dövmecilik Salonu İşletmeleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya, müşterilerin önceden randevu almaları gerektiğini hatırlattı. Sarıkaya, “Yaz sezonu geldi. Düğünler, mezuniyetler ve bayramın da gelmesi ile birlikte kuaför, berber ve güzellik uzmanlarının dikkat çektiği bir dönemdeyiz. İşlerimizin yoğunluğu başladı. Müşterilerin bir mağduriyet yaşamaması için önceden randevu almaları daha iyi olacaktır. Tek ricamız merdiven altı dükkanlarda, camına fiyat asanlar ve ruhsatı olmayan kişilere işlem yaptırmayınız. Kozmetik sektörü olduğu için sağlığınıza zarar gelebilir” şeklinde konuştu. Yasal izinleri olmaması sebebiyle sektörde boşanma oranlarının çok yüksek olduğuna dikkat çeken Sarıkaya, “Meslektaşlarımızın hem dinlenmek hem de aile birliği ve dirliğini ayakta tutabilmek için haftada bir gün izin günü istemiştik ve 1 Temmuz’a ertelenmişti. Bizler haftada bir gün izin günüyle daha güzel hizmet verebiliriz. Bizim camiamızda boşanma oranlarımız çok yüksek. Çünkü dükkânda çalışmaktan evine vakit ayıramıyorlar” ifadelerini kullandı.

İNSANLIĞA DAVET EDİYORUM

Kuaför ve berberlerin en büyük sıkıntısının dükkân kiraları olduğunu vurgulayan Sarıkaya, “Meslektaşlarımız dükkân sahipleriyle sıkıntı yaşıyorlar. Dükkân sahiplerinden bu zalimliklerine, insanlık dışı artışlarına bir dur demelerini bekliyoruz. Yüzde 300-400 artışlar ne insanlığa ne hakka ne de kanuna sığar. Onları insanlığa davet ediyorum. Kira artışları lütfen insanlığa sığar şekilde olsun” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ