Trafiğe kapalı olmasına rağmen her çeşit aracın işgal ettiği sokaktaki esnaf kendi çözümünü üretti Trafiğe kapalı olmasına rağmen her çeşit aracın işgal ettiği sokaktaki esnaf kendi çözümünü üretti

Hamamda kampanya başlatıldı. Sıcak suyun keyfini çıkartmak için gelenlerin sayısında yaşanan düşüş, Eskişehir’de faaliyet gösteren bir işletmede kampanya başlattı. Ağır vergi yükü ve kira bedellerinin yüksek olması sebebiyle işletme girişi indirim afişleri ile donatıldı. Köprübaşı mevkiindeki hamamda başlatılan kampanya gereği aynı ay içerisinde ikinci kez gelen müşteriye yüzde 50 indirim uygulanacak.

Eskişehir’in meşhur sıcak suyunun keyfini çıkartmak için hamamlara gidenlerin sayısında yaşanan azalma işletmecileri de zor durumda bıraktı. Artan maliyetler, yükselen vergi bedelleri, kira ve işçi giderleri yüzünden ayakta durabilmenin mücadelesini veren hamam işletmecilerine giriş ücretine yapılan zamda çare olmadı. Sıcak suyu ile ünlü Eskişehir’deki hamamların eskiden tıklım, tıklım olduğunu belirten işletmeciler, artan fiyatlar sebebiyle hamam kültürünün de yok olmaya başladığını söylediler.

HAMAMDA KAMPANYALI DÖNEM BAŞLADI

Mağaza, market ve çeşitli işletmelerde başlatılan kampanyalara şimdide hamamlar eklendi. Gelen son giriş fiyatı zamlarının ardından müşteri sayısında yaşanan azalma nedeniyle bir hamamda kampanya başlatıldı. Kira, çalışan ve diğer giderleri karşılayamayan işletmeci çareyi kampanyada buldu. Şehrin şifalı ve meşhur sıcak suyunun üzerine kurulan ve 7’den 70’e herkesin gittiği hamam fiyatların yüksek olması talebinde azalmasına neden oldu. Hamam fiyatına zam istemekte mecbur kaldıklarını belirten işletmeciler “Bağlı olduğumuz odaya talebimizi bildirdik. Tarifeye zam yapıldı.Fiyatın artığını gören bir sık,sık geldiği hamamlara artık uğramaz oldu.Artık hamam bile lüks oldu.Müşteri sayısı azalınca kampanya düzenlemeye kara verdik.Bir ay içerisinde iki kez hamama gelen müşterimize yüzde 50 indirim uygulayacağız.Böylelikle müşterimizi kaydetmemeye çalışacağız.Yüzde 50 indirim kampanyasından yararlananlar olmaya başladı” ifadelerini kullandılar.

Muhabir: SAMET KILIÇ