Zirvenin yeni sahibi Eskişehirspor Zirvenin yeni sahibi Eskişehirspor

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 6 Temmuz’da görülen ilk celsesinde tutuklu sanık Fatih K. huzura alındı. Duruşmaya kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ve taraf avukatları katıldı. 

“AİLELERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM”

İlk celsedeki savunmasında kazayı anlatan sanık Fatih K, “Şehirlerarası yolda yaklaşık 100 kilometre hızla ilerliyordum. Seyrime devam ederken sol taraftaki tali yoldan bir araç hızlı bir şekilde önüme çıktı. Ben aracı fark eder etmez frene bastım fakat kaza oldu. Yan koltuktaki telefonumla ambulansı aramak istedim ama çarpışmanın etkisiyle telefonu bulamadım. Yoldan geçen araçları durdurdum. Bir kişi yanıma geldi. Gelen kişiden diğer araçta yaralılar olabileceğini belirterek ambulansı aramasını istedim. Olay yerinden ayrılmadım. Kazaya karışan diğer aracın yanına gittiğimizde yaralılardan birinin nabzının attığını fark ettik. Yaralıdan alkol kokusu geliyordu. Bir süre sonra sağlık ve trafik ekipleri geldi. Bu kazanın meydana gelmesinden dolayı ben de çok üzgünüm. İş görüşmesi için Çorum’dan Eskişehir’e gelmiştim. Vefat edenlerin ailelerine baş sağlığı diliyorum. Tahliye olduğumda vefat eden kişilerin aileleriyle de görüşmek isterim” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Fatih K’nin tahliyesine karar vererek sonraki celsede tanıkların hazır edilmesi için duruşmayı 26 Ekim’e erteledi.

İKİNCİ CELSE GÖRÜLDÜ

Davanın ikinci celsesinde sanık Fatih K. duruşma salonunda hazır bulundu. Duruşmaya kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ile taraf avukatları katıldı.   Duruşmada tanık olarak dinlenen S.K. ifadesinde, “Kazanın meydana geldiği yerin yakınlarındaki bir galeride bekçi olarak çalışıyordum. Dolaşırken kaza sesi duydum. Kazayı görmedim. Sadece araçtan inip yanıma gelen 2 kişi ‘kaza yaptık’ dediler. Sonra kaza yapan diğer araca doğru koştular” dedi. Mahkeme heyeti dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 30 Ocak’a erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Eskişehir-Ankara karayolu Yörükkaracaören mevkiinde 25 Nisan gecesi iddiaya göre tali yoldan çıkan 26 AR 040 plakalı otomobille, Ankara istikametinde seyreden Fatih K. idaresindeki 61 EA 861 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada 26 AR 040 plakalı otomobilde bulunan Yüksel Güzel (61) ile Hayret Bektaş (50) hayatını kaybetti. Yüksel Güzel ve Hayret Bektaş’ın cenazeleri sağlık ekiplerince Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Gözaltına alınan sürücü Fatih K. jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği sulh ceza hakimliğince “taksirle bir veya birden fazla kişinin ölümüne neden olma” suçundan tutuklandı.

ABDULLAH GÜÇLÜ