Bu görüntüler pes dedirtti: Kopardığı saçını yemeğine böyle attı! Bu görüntüler pes dedirtti: Kopardığı saçını yemeğine böyle attı!

Eskişehir’de eski sevgilisini 15 bıçak darbesiyle yaraladığı gerekçesiyle hakkında 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan sanığın yargılanmasına başlandı. Sanık Fatih D. (42) ilk celsedeki savunmasında, “Aslında kendisi bana şiddet uygulayıp beni hürriyetimden yoksun bıraktığı halde kadın olmasının getirdiği avantajı kullanarak ben ona saldırmışım gibi gösterip mağduriyet yaratmıştır” dedi.  

Eskişehir 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk celsesinde tutuklu sanık Fatih D. duruşma salonunda hazır edildi. Duruşmaya taraf avukatları katıldı. Sanık Fatih D. ilk celsedeki savunmasında hakkındaki “ısrarlı takip, tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kadına karşı kasten öldürmeye teşebbüs ve tehdit” suçlamalarını reddetti.

“BEN BIÇAĞI ELİNDEN ALIP ONA VURMUŞUMDUR”

Savunmasında kendisinin mağdur olduğunu ve olay anında elinde bıçak değil, cep telefonu olduğunu öne süren Fatih D, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Müştekinin kendisi de beni her defasında kandırıp bir yerlere çağırıp, aslında kendisi bana şiddet uygulayıp beni hürriyetimden yoksun bıraktığı halde, kadın olmasının getirdiği avantajı kullanarak ben ona saldırmışım gibi gösterip mağduriyet yaratmıştır. Olay günü Adalar civarında oturmuş, alkol alıyordum. Olay günü yolda yürürken karşılaştık. Yüzüme karşı gülerek bana hakaret etti. AVM'nin orada denk geldi. ‘Bu ne diyor’ diyerek geri döndüm. Hakareti zoruma gitti. Anlık sinirle elimdeki telefonla kendisine vurdum. Sonrasını hatırlamıyorum. Bıçak elime nasıl geçti hatırlamıyorum ancak müşteki Gamze bu gibi aletler taşıyan birisidir. Büyük ihtimalle o bana vurmak için çıkartmıştır. Ben de elinden alıp ona vurmuşumdur. Benim sosyal medya üzerinden kendisine mesaj attığım söyleniyor ancak herhangi bir mesaj göndermedim. Tehdit de etmedim. Ben zaten ondan kurtulmaya çalışıyordum” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 10 Ocak’a erteledi.

İDDİANAMEDEN

Fatih D. hakkında hakkında hazırlanan iddianamede, “ısrarlı takip, tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kadına karşı kasten öldürmeye teşebbüs ve tehdit” suçlarından 14 yıl 9 aydan 25 yıla kadar hapis cezası talep edildi. İddianamede ayrıca, Şüpheli Fatih D’nin daha önce evli olduğu 2 kadına karşı da şiddet uyguladığı ve bu nedenle Eskişehir Asliye Ceza Mahkemesinde hakkında açılan “eşe karşı kasten yaralama, hakaret, cinsel taciz, tehdit, konut dokunulmazlığını ihlal, kişilerin huzur ve sükununu bozma, trafik güvenliğini tehlikeye sokma” suçlarından 15 ayrı kamu davasının bulunduğu, bu nedenle suç işlemeye yatkın olduğu tespiti yer aldı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Eskişehir’de Hoşnudiye Mahallesi Sağın Sokak’taki bir eğlence mekanının önünde 1 Haziran gecesi Fatih D (42), eski sevgilisi Gamze C.’yi (34) vücudunun çeşitli yerlerinden 15 kez bıçakladı. Ağır yaralanan Gamze C. 112 Acil Servis ekiplerince kaldırıldığı Eskişehir Şehir Hastanesi’nde hayati tehlikeyi atlattı. Zanlı Fatih D. ise polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklandı.

Abdullah Güçlü