Eskişehir'de ekiplerin aralıksız gerçekleştirdiği denetimler sırasında dilenciler üzerinde paralarla yakalandılar. Daha önce yapılan operasyonlarda da yüklü miktarda paralar ele geçirilen dilencilerden bu sefer çıkan miktar şaşırtıcı derecede azdı.

Eskişehir'de Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Hamamyolu bölgesinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyon sırasında ekipler tarafından yakalanan dilencilerin üzerinden 1385 TL çıktı.Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent merkezi genelinde yapılan denetimler kapsamında vatandaşlardan para dilenen, çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınan şahıslara karşı denetim yaptı. Ağırlıklı olarak çarşı bölgesinde bulunan ve kalabalık gruplar halinde dolaşan dilencilere yönelik gerçekleştirilen operasyonda, çoğu kadın ve çocuklardan oluşan dilenciler, zabıta ekiplerine zor anlar yaşattı. Zabıta personeli ile yapılan operasyonlarda alınan ve vatandaşların iyi niyetini suiistimal ettiği tespit edilen dilencilerin üst aramasında çıkan paralar tutanaklarla tespit edildi. Dilencilerin üzerinden çıkan 1385 TL, buluntu para olarak kayıtlara geçirildi.

DİLENCİ SAYISINI DÜŞÜRMEYİ HEDEFLİYORLAR

Zabıta Ekipleri, operasyon sırasında yakalanan dilencilere kabahatler kanuna göre yasal işlem uyguladı. Denetimlerin düzenli olarak devam ettiğini ifade eden Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, büyük bir ciddiyetle sürdürülen dilenci operasyonları sonucunda kent genelindeki dilenci sayısını düşürmeyi hedeflediklerini söyledi.

Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez: "Milletimiz, 15 Temmuz Milli Direnişi ile dünyaya bir kez daha örnek olmuştur" Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez: "Milletimiz, 15 Temmuz Milli Direnişi ile dünyaya bir kez daha örnek olmuştur"

Geçtiğimiz yıl ekiplerin dilencilere yönelik operasyonunda yakalanan para miktarı bu haberimizde...

Kaynak: BÜLTEN