Tüm Emeklilerin Sendikası üyeleri taleplerini yeniden dile getirmek için bir araya geldi. Hamamyolu Caddesi üzerinde toplanan emekliler, aldıkları maaşların yetersizliğinden yakınarak, insanca yaşanabilecek bir artış istediklerini belirtti. Adaletli bir gelir dağılımı için çağrıda bulunan Tüm Emeklilerin Sendikası Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı “Biz emeklilerin yoksulluğu kader değildir. Emekli maaşlarımız yeniden düzenlenmelidir. Ülkemizde yaşanan sosyal ve ekonomik kriz, her gün daha da artarak sürüyor. Bu krizin faturasını her zaman yaptıkları gibi, bir kere daha emeklilere ödetmek istiyorlar. Krizi yaratan emekliler değil, ülkeyi yönetenlerdir. Saray iktidarı ve ortakları Krizi yaratanlar belli, faturasını da onlar ödesin. Siyasi iktidar, adaletli gelir dağılımını sağlamakla sorumludur. Bunu sağlamak yerine, biz emeklilere yoksulluğu kader olarak dayatıyorlar. Ülkeyi yönetenler bir elleri yağda bir elleri balda saltanat içinde yaşarken, bizlere yapılan haksızlıkları ve hiç bir dayatmayı kabul etmiyoruz” dedi.

25 MAYIS’TA BÜYÜK YÜRÜYÜŞ OLACAK

 Tüm Emeklilerin Sendikası Eskişehir şubesi tarafından 25 Mayıs Cumartesi günü Porsuk Bulvarından bir başlayacak bir yürüyüş gerçekleştirilecek. Emekliler, bir gün sonrada Ankara’da düzenlenecek mitinge Eskişehir’den de katılım sağlayacak. Hak arama mücadelesinden asla vazgeçmeyeceklerini de belirten Ali Paşa Şanlı “Yıllarca ödediğimiz vergileri ve primleri kendimiz değerlendirseydik, bugün en düşük emekli aylığı 60 bin liranın çok, çok üstünde olurdu. Onun için alanlarda hep haykırıyoruz: Dilenci Değil, Emekliyiz. Hakkımız olanı istiyoruz. Siyasi iktidar, ülkemizin tüm yeraltı ve yerüstü varlıklarını talan eden yabancı sermaye ve yerli ortakları çetelerinin milyon dolarlık, milyar dolarlık vergilerini sürekli affederek ödüllendiriyor. Emeklilere, yaşlılara dul, yetim ve engellilere gelince para yok diyorlar. Bizler 16 milyon emekli eşlerimiz, çocuklarımız ve çevremizle birlikte 40 milyon seçmeni temsil ediyoruz. 2024 yılını emekliler yılı olarak ilan ederek, bizlerle dalga geçmeyi ve alay etmeyi bırakın. Artık yeter. Boş vaatlerle, yüzdelik maaş artışlarıyla emeklileri kandıramazsınız. Eğer 16 milyon emeklinin oylarını ve desteğini almak istiyorsanız, hemen hakkımız olan taleplerimizi gerçekleştirin. Emekliler olarak, Demokratik bir Türkiye ve insan onuruna yaraşır bir yaşam için adaletli gelir dağılımı mücadelesi veriyoruz. Aciz ve çaresiz değiliz. Bir araya gelip birlikte mücadele edersek, ne şimdiki siyasi iktidar nede gelecekteki siyasi iktidarlar bizleri yok sayamaz. Haklarımızı alana dek mücadelemizi karanlıkla sürdüreceğiz” diye konuştu.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Tevlim’in ailesi Vali Aksoy’u ziyaret etti Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Tevlim’in ailesi Vali Aksoy’u ziyaret etti

Muhabir: CANER AKSU