Geçtiğimiz yıla göre yüzde 71,8 artan inşaat maliyet endeksi hakkında değerlendirmelerde bulunan İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Orkun Kılıç, “Bizim inşaatlarda hissettiğimiz enflasyon rakamların üstünde. Bu maliyet rakamları ev fiyatlarının daha da artacağını gösteriyor” dedi.

Motosiklet kazasında kaybettikleri arkadaşları için kurban kesip dağıttılar Motosiklet kazasında kaybettikleri arkadaşları için kurban kesip dağıttılar

İnşaat Mühendisleri Odası Eüskişehir Şube Başkanı Orkun Kılıç, inşaat maliyet endeksini değerlendirdi. Önceki yıla göre yüzde 71,8 artan maliyetlerin piyasaya etkilerini dile getiren Kılıç, hissedilen enflasyonun çok daha fazla olduğunu belirtti. Anadolu Gazetesi muhabiri Berivan Halis'in haberine göre, konut fiyatlarının artacağını söyleyen Kılıç, “Bizim inşaatlarda hissettiğimiz enflasyon TÜİK rakamlarının daha da üstünde. Bu maliyet rakamları ev fiyatlarının daha da artacağını gösteriyor. Bu artışlar giderek yükselecek. Şu anda piyasadaki satılık evler fırsat olarak gözüküyor. Tavsiyemiz ev alacak vatandaşların şu anda ev alması. Çünkü bu fiyatları bir daha göremeyeceğiz. İnşaat üretimi yavaşlayacak ve yavaşlamaya da başladı. Müteahhitler şu anda ev sattığı fiyata yeni inşaata başlayamıyor. Maliyetler yüzünden yeni inşaatlara başlama oranları azalacak. Belli süre sonra da konut arzında eksiklik yaşanacak. Bu nedenle de dairelerin fiyatları giderek yukarıya doğru gidecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ