Eskişehir Şehit Hasan Önal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü öğrencileri yürekleri ısıtan bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile iş birliği yapan öğrenciler, atölyelerinde geri dönüşüm malzemelerinden 30 adet kuş yuvası imal etti. Geri dönüşüm malzemelerini kullanarak sevgi ve emekle yaptıkları kuş yuvalarını rengârenk boyayan öğrenciler, öğretmenleri Mürüvvet Yıldırım eşliğinde, orman işçilerinin yardımı ile Kocakır Terapi Ormanındaki ağaçlara astılar. Etkinliğe Eskişehir Orman İşletme Müdür yardımcısı Seyda Kanburoğlu da katılarak, öğrencilere kuşların ekosistemdeki yeri ve yuvalanmaları konularında bilgiler verdi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Tevlim’in ailesi Vali Aksoy’u ziyaret etti Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Tevlim’in ailesi Vali Aksoy’u ziyaret etti

Eskişehir Orman Müdürlüğü yaptığı bilgilendirmede, “Bilindiği gibi; Ormanlık alanda yaşayan böcekçil kuşlar yumurtlama döneminde bu yuvaları kullanıyorlar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha