Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldı. Vatandaşlar, bayram öncesinde alışveriş yaparak ihtiyaçlarını tedarik ederken temiz ve şık görünmek adına da her sene olduğu gibi tıraş olmak için kuaförlerin yolunu tuttu. Günler öncesinden kuaförlerden randevu alan vatandaşlar, bayram için gün sayıyor. Kuaförlerin ise bu yoğun süreçte normal şartlara göre daha fazla çalıştığı gözlemlenirken her türlü yoğun üstesinden gelebileceklerini dile getirdi. Tıraşın yanı sıra hijyenin de son derece önemli olduğunu dile getiren Kuaför Sedat Karakuş, müşterilerini beklediğini dile getirdi.

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, uyuşturucu operasyonunda yaralanan polis memurunu ziyaret etti Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, uyuşturucu operasyonunda yaralanan polis memurunu ziyaret etti

“İnsanlar bayrama biraz daha temiz ve titiz girmek istiyorlar”

Arefe gününün dışında hemen hemen her gününün dolu olduğunu dile getiren Kuaför Sedat Karakuş, “Bayram yoğunluğu gayet güzel şu anda. Sadece arefe günü yerimiz kaldı. O da sınırlı sayıda. Şu anda neredeyse salonumuzdaki tüm randevuları doldurduğumuz için gayet güzel geçiyor. Güzel de bir doluluk oranı var. Ramazan’ın ilk günlerinde biraz zayıf bir iş vardı ama şimdi gayet dolu. Dolu dolu geçiyor her gün. Bizim fiyatlarımız şu an saç kesimimiz 300 lira, sakal kesimimiz ise 100 lira. Hemen hemen her gün 12 saat buradayız. Bayram yoğunluğu olunca biraz 14-15-16 saate tekabül edebiliyor saatler. Geçen bayramlarda da yine aynı yoğunluğu yaşıyoruz. Bayrama insanlar, biraz daha temiz, titiz girmek istiyor. Daha düzenli olsun istiyorlar, saçı sakalı kesilmiş bir vaziyette girmek istiyorlar” şeklinde konuştu.

“Vatandaşlar öncelikle kendi bildiği güvendiği kuaförü tercih etmeli”

Bazı berberlerin düzensiz ve temizlik kurallarına dikkat etmeyerek çalıştığını belirten Kuaför Sedat Karakuş, “ Biz sürekli hazırız zaten. Normal günlerde de yoğun geçtiği için bayrama özel bir yoğunluğumuz yok, zaten rutin geçiyor her şey. Sadece çalışma saatlerimiz uzuyor. Daha çok müşteriye hizmet etmiş oluyoruz. Hijyen konusunda zaten dikkat ediyoruz, havlularımız tek kullanımlık. Alet edevat olarak da tamamen profesyonel ürünlerle çalışıyoruz. Vatandaşlar öncelikle tabi kendi bildiği, güvendiği insanları yani kuaför arkadaşlarımızı tercih etmeliler. Bizim işte de merdiven altı demeyelim de çok değişik yerler var. Kötü malzeme, kalitesiz malzeme kullanan çok yer var bizim işte de. Hijyensizlik had safhada. Müşterilerimizin yine bildikleri yere gitmelerini tercih ederiz. Arefe günü için şu anlık 22-23 randevumuz var. Saç tıraşı ortalama yarım saat, saç-sakal ise 40 dakika civarı sürüyor. Ben herkese şimdiden iyi bayramlar diliyorum. Teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: iha