Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, öğrenciler için toplu taşımada abonman kart uygulamasını başlattığını duyurdu. Büyükşehir Belediyesi “Ayşe Ünlüce bir sözünü daha yerine getiriyor” diyerek, geçtiğimiz günlerde uygulamayı duyurmuştu. 19 Mayıs tarihi itibariyle geçerli olan uygulamada öğrenciler, 250 TL karşılığında 1 ay boyunca Eskişehir’deki toplu taşımaları sınırsız kullanabilecek. Peki Eskişehirliler, uygulamaya ilişkin neler diyor? İşte o cevaplar…

ESKİŞEHİR EKSİK KALMADI

Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencileri dünya sahnelerinde! Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencileri dünya sahnelerinde!

DENİZHAN ÇALIŞKAN: Güzel bir uygulama olmuş. Gençler için kullanışlı olacaktır. Ben memnun kaldım. İstanbul’da da abonman kart var, Eskişehir’imiz de eksik kalmadı. Çok iyi olmuş.

GENÇLERE EL UZATILDI

NADİYE SOYSAL: Çok iyi bir fikir çünkü gençlerimize yardımcı olmalıyız. Öğrencilerimizin çok ihtiyacı var, çocuk okutmak da çok zorlaştı. Her şey pahalı. Gençlere el uzatıldığı için memnun oldum.

BURASI ÖĞRENCİ ŞEHRİ

HİDAYET ÇELİK: Burası öğrenci şehri, ihtiyaç karşılanmış iyi olmuş. Tramvay saatleri de uzatıldı, öğrencilerimiz için hepsinin çok iyi uygulamalar olduğunu düşünüyorum. Benim kızım da öğrenci, çok memnun kaldım.

SÜPER BİR HİZMET

YETER AKPINAR: Süper bir hizmet. Kutluyorum Ayşe Ünlüce’yi. Yılmaz Hoca’nın izinden gittiği için kendisini tebrik ediyorum. Öğrenci tüketime dayalıdır ve aileye bağlıdır. Ailelere büyük destek olduğunu düşünüyorum.

AYLIK 400 LİRA HARCIYORDUK

EMİRCAN TURAN-ZAFER SAMET YILDIZ: Biz abonman kart edindik. Gayet güzel bir uygulama. 250 TL’de gayet iyi bir fiyat. Önceden aylık 400 lira harcıyorduk, çok memnun kaldık.

Muhabir: SAMET KILIÇ